כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 24.07.2012

    מאת:
  • דנה זנטי | דוברת עיריית אילת

ראש העיר ובית החולים יוספטל מודים למנכ"ל הכללית

ישיבת מועצת העיר ב-11.7 נפתחה באמירת תודה למנכ"ל שירותי בריאות כללית, אלי דפס בזכות השקעות חסרות תקדים בתחום הבריאות בעיר אילת בבינוי, בשדרוג ובשירותים

תודה למנכל הכללית

בתשורה שהוענקה למנכ"ל נכתב בשם ראש העירייה: "בשמי ובשם מועצת העיר אילת ותושביה, נתונה לך התודה וההערכה על תמיכתך בעיר אילת, על ההכרה בחשיבותו האסטרטגית של בית החולים "יוספטל" ועל פועלך לקידום תחום הבריאות בבינוי, בפרויקטים ובשירותים לרווחת תושבי אילת והאורחים הרבים הבאים בשערה הדרומי של מדינת ישראל". 
בפתח דבריו התייחס ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, למהפך שעבר בית החולים "יוספטל", מסכנת סגירה בשנת 2005 ויציאה למאבק שכלל עבודה מאומצת בהובלתו מול הכנסת וממשלת ישראל ועד לשדרוג והרחבה של בית החולים בתשתיות, שירותים וכוח אדם. "לשמחתנו גם כאן, ניכרת השאיפה למצוינות שממנה נהנים תושבי אילת הראויים לה", ציין ראש העירייה והדגיש, כי שירותי בריאות כללית היא המובילה בהנעת התהליך לצד שותפים טובים כמו משרד הבריאות, קהילת טורונטו, והמשרד לפיתוח נגב גליל. 
ד"ר אבי גולדברג, מי שמנהל את בית החולים "יוספטל" בארבע השנים האחרונות ציין בסיפוק, כי תושבי אילת הצורכים את השירותים ממריצים את השותפים לשפר ולשדרג כל העת. לפני כינוס ישיבת המועצה, הוזמנו חברי מועצת העיר לסייר בבית החולים, על מנת לעמוד מקרוב אחר השיפורים והחידושים במקום. בלטה במיוחד ההתפעלות ממחלקת הילדים החדשה ותא הלחץ החדש. 

בישיבה עצמה, פרס ד"ר גולדברג בפני חברי המועצה את החידושים בשנים האחרונות, ביניהם: קליטה של 10 רופאים חדשים, בהם בכירים בעלי שם, המעמידה כיום את מספר הרופאים בבית החולים יוספטל על 36 רופאים הנותנים מענים במגוון תחומים. הפיכת בית החולים למוקד למידה למתמחים. שירותים חדשים ופתיחת מרפאות חדשות בתחום האורתופדיה, גריאטריה, ניתוחים כירורגיים ועוד. "לשמחתנו הציבור מגיע ומביע אמון" ציין גולדברג בסיפוק והוסיף, כי בשנים האחרונות הושקעו 7 מיליון ₪ מתוכם 3 מיליון ₪ רק בשנה האחרונה לטובת רכישת ציוד ושדרוג הקיים. 

עוד ציין ד"ר גולדברג את שיתופי הפעולה עם בתי החולים שמפעילה הכללית המסייעת גם היא לשפר את השירות מרמת הייעוץ ועד לרמת הביצוע. עוד דיווח ד"ר גולדברג על העשייה בשנים האחרונות, במרפאות הקהילתיות: הקמת מרכז בריאות שחמון הכולל מרכז לבריאות הילד, רפואת משפחה ורפואת נשים, שיפוץ מרפאה ד' כולל התקנת מעליות ושיפור תשתיות המרפאה, בביצוע, הקמת בית מרקחת במרפאה אזורית, שיפוץ בית מרקחת במרפאה המחוזית. שותפות בבניית המרכז החדש לבריאות הילד, שמובילה העירייה. המכון להתפתחות הילד ייבנה על המבנה הישן של האגודה למען הקשיש בסמטת עופרים. בעת הזה מסיימת העירייה את הליך התכנון ובנייתו צפויה להתחיל עוד בשנה זו. בבית החולים: שיפוץ והרחבה של מחלקת ילדים, בניית מלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה – חדר מיון) חדש שבנייתו תסתיים בסתיו 2013. המלר"ד החדש יכלול  1000 מ"ר של מתחמי טיפול,  30 מיטות אשפוז, 20 מיטות מבוגרים, ארבע עמדות ילדים, שתי עמדות טראומה, שני חדרי בידוד, ו-2 עמדות טיפול נמרץ. שיפוץ כלל מחלקות בית החולים: מחלקות אשפוז, חדרי ניתוח, מעבדות ומכונים, חלק כבר בתהליך ביצוע וחלק בתכנון מתקדם, חיזוק מבנה בית החולים מפני רעידות אדמה ע"פ תקן מחייב. קליטת אחיות ורופאים מומחים למחלקות בית החולים, פתיחת מרפאות חדשות (אורולוגיה עניים, א.א.ג. קרדיולוגיה כלי דם ועוד). בשיתוף המושלם, רכישת תא לחץ חדש לטיפול בנפגעי צלילה, רכישת ציוד רפואי בהיקף רחב ועוד. בהקשר זה הדגיש ד"ר גולדברג כי מאז נבנה בית החולים בשנת 1968 לא נבנה דבר בבית החולים, מכאן שמדובר במהפכה של ממש.

מנכ"ל שירותי הבריאות הכללית, אלי דפס ציין בגאווה, כי אילת ממוקמת במקום הראשון בהשקעות הכללית, ביחס למספר התושבים וביחס לגודלה. עוד ציין דפס: "כארגון הממוקם מקום שני בגודלו בעולם (מעל 4 מיליון לקוחות), אנו פועלים מתוך אמונה, כי אילת ראויה לקבל את תשומת הלב המרבית, כפי שבאה לידי ביטוי בהשקעות הרבות". בהתייחס לראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ציין המנכ"ל: "כמי שעוסק בתחום הבריאות איני יכול לסרב לבקשותיו של מי שפועל מתוך שליחות ומתוך אהבת האדם". 

בהקשר לכך נענה המנכ"ל לבקשת ראש העירייה, לתמוך בתכנית שאליה מתכוונת העיר להצטרף, מודל עירוני לאורח חיים בריא, בדומה למודל המופעל בהצלחה בעיר אשדוד.