כללית און-ליין

המרכז החינוכי

אודות בית הספר

המרכז החינוכי במרכז הרפואי ה"עמק" הינו בית ספר השייך למשרד החינוך ופועל בבית החולים משנת 1978 מתוקף חוק חינוך, ומשנת 2001 מתוקף חוק חינוך חינם לילדים חולים תשס"א

חוק חינוך חינם לילדים חולים קובע כי כל ילד מעל גיל 3 המאושפז בבית חולים עקב מחלה מתמשכת (מעל 21 יום), זכאי לתוכנית לימודית מותאמת לצרכיו.

 

מטרת המרכז  החינוכי  היא לאפשר לילד המאושפז המשך התפתחות מיטבית, באמצעות שמירה על הרצף החינוכי במהלך תקופת האשפוז. הפעילות החינוכית תומכת בתהליכי האשפוז, ולעתים אף עוזרת לקדם את תהליכי ההחלמה של הילד. 


המרכז החינוכי במרכז הרפואי ה"עמק" התווה חזון המבוסס על תפיסת עולם, ידע, ומומחיות.

המרכז החינוכי נותן מענה לצורכי הילד המאושפז בתחום הלימודי ובתחומים נרחבים נוספים הרלוונטיים לחייו, בתוך בית החולים ומחוצה לו, מתוך ראייה הוליסטית, הרואה את הילד כמכלול בכל היבטי חייו: הלימודי, הרגשי, הפיסי, הקוגניטיבי, החברתי, המשפחתי והתרבותי. 


עבודת צוות במרכז החינוכי מתמקדת בקיום שיח חינוכי טיפולי המותאם לגילו של הילד המאושפז, לרמת התפתחותו, ולצרכיו הייחודיים והדינאמיים. השיח, בחלקו, מכוון מציאות אשפוזית, חיוני לצמיחתו של הילד מתוך המשבר ותורם להתפתחות הזהות האישית, החברתית והתרבותית שלו. שיח זה כולל פעילויות חינוכיות מגוונות.


המרכז החינוכי פועל מתוך גישה רב-תרבותית המחנכת לערכים משותפים כלל-חברתיים, עוסקת בתכנים רב-תרבותיים ומעודדת לדיאלוג וסובלנות הדדית.


המרכז החינוכי פועל גם מחוץ לכותלי בית החולים ומאמין באינטראקציה מתמדת עם הקהילה. המפגש עם גורמים שונים בקהילה בתוך בית החולים, מרחיב ומעשיר הן את פועלו של הצוות החינוכי והן את עולמו של הילד ומצמצם את ניתוקו מפעילויות חברתיות נורמטיביות.


מקצועיות, מחויבות, אחריות, הינן אבני דרך בעבודתנו. אנו מאמינים כי יישום חזוננו יסייע לילד בהתמודדות בריאה עם מצבו בתוך בית החולים ויתרום בהמשך להסתגלות מהירה יותר לסביבתו הטבעית.