כללית און-ליין
יחידות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 03-9373974
פקס: 03-9332344
דוא"ל: hiladha@clalit.org.il

מיקום

​קומת קרקע בבניין הראשי במתחם השיקום

פיזיותרפיה

מנהלת: הילה דהן

לבית רבקה מגיעים מטופלים מבוגרים לאחר מחלות ובמצבים שונים המחייבים שיקום באשפוז. לצורך זה עומד מערך של כחמישים פיזיותרפיסטים שמתמחים באופן קבוע בכל מקצועות השיקום.

פיזיותרפיה - בית רבקה

​המחלקה לפיזיותרפיה משמשת מרכז הדרכה ארצי עבור סטודנטים מכל בתי הספר לפיזיותרפיה באוניברסיטאות השונות, ומרכז ידע עבור ציבור הפיזיותרפיסטים ומקצועות השיקום בארץ ובחו"ל.
הפיזיותרפיסטים עובדים בכל מחלקות בית החולים.

פיזיותרפיה – הגדרה

זהו מקצוע שיקומי שמטרתו למנוע, לטפל להקל על מגוון רחב של בעיות רפואיות. הפיזיותרפיסטים מטפלים באנשים בכל הגילים, בבתי חולים ושיקומיים, במוסדות סיעודיים, במסגרת הקהילה (טיפולי בית) ו/או במסגרת אמבולטורית (מכוני פיזיותרפיה). כמו כן, המקצוע שותף לתחום חינוך וקידום בריאות ולכן הוא נמצא גם במסגרות החינוכיות והבריאותיות.

מקצוע הפיזיותרפיה מתפרס על פני מגוון רחב של תחומים, כולם קשורים באופן כזה או אחר לתנועה.
כאב הוא עוד נדבך חשוב בעיסוק בפיזיותרפיה מאחר והוא מהווה סיבה עיקרית לפנייה לעזרה. 

תפקיד הפיזיותרפיה הוא להחזיר לפרט את היכולת לתפקד בחברה ובסביבתו, לאחר שיכולת זו נפגמה (מחלה או מגבלה בתנועה המלווה בכאב ו/או סימפטומים נוספים) ולהביא את המטופל למצב שבו המוגבלות הפיזיות שלו אינן מפריעות לו לנהל חיים פעילים ועצמאיים.

הטיפולים כוללים טכניקות להורדת כאבים, אימון ותרגול להגברת הכוח ולשיפור הסיבולת, הקואורדינציה ושיווי המשקל, הגדלת טווחי תנועה ושיקום המערכות שנפגעו. הטכניקות לטיפול כוללות טיפול ידני וטיפול בעזרת מכשור נלווה.

הצוות הרפואי

  • סגניות מנהל:

    ריקי בראון ונורית פירסט