כללית און-ליין
מחלקות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

פגישות - יש לתאם מראש

מנהלת המחלקה: ד"ר גרגורי פפירוב
טלפון: 03-9373851
מייל: gregorypa@clalit.org.il

מנהלת הסיעוד מחלקה ו1: מרטה זבולונוב
טלפון: 03-9373857
מייל: marthazv@clalit.org.il

מנהלת הסיעוד מחלקה ו2: ניהאד טאהא
טלפון: 03-9373857
מייל: nihadta@clalit.org.il

טלפון תחנת אחיות: 03-9373856

עובדת סוציאלית: הילה בן יוסף
טלפון: 03-9373854
מייל: hilab@clalit.org.il

פיזיותרפיה: רות כהן
טלפון: 03-9373898
מייל: ruthco@clalit.org.il

ריפוי בעיסוק: יעל אורן
טלפון: 03-9373897
מייל: yaelor3@clalit.org.il

שעות ביקור

ניתן לבקר את המאושפזים במחלקה בכל ימות השבוע בשעות הביקור הקבועות.

ביקור משפחות
כל יום מ-10:00 עד 13:00, ומ-20:00-16:00.

מסירת מידע למטופל או לבני משפחתו:
בקבלת מטופל למחלקה, צוות המחלקה ימסור מידע מפורט על תוכנית הטיפול. המשפחות מוזמנות לקבוע פגישה עם הצוות המטפל לקבלת עדכונים על בן המשפחה.

מיקום

המחלקות פועלות בבניין האשפוז הראשי של בית החולים, בקומה הראשונה.

כתובת בית החולים: רחוב החמישה 4, פתח תקווה

מונשמים - מחלקות ו' 1 ו- ו' 2

מנהל המחלקות: ד"ר גרגורי פפירוב

במחלקה מאושפזים חולים הזקוקים לטיפול ולשיקום של מחלות נשימה כמו אסתמה, נפחת, ברונכיטיס כרונית ועוד לצד מטופלים שעברו ניתוחי ריאות מורכבים או כאלה עם מחלות רקע ובחולים שעברו פרוצדורות ניתוחיות מורכבות הדורשות שיקום נשימתי וגמילה ממנשם

מחלקות המונשמים בבית רבקה מתמחות בטיפול ובשיקום חולים הסובלים ממחלות נשימתיות כגון אסתמה, נפחת, ברונכיטיס כרונית וחולים לאחר ניתוחי ריאות מורכבים ומחלות רקע נוספות כגון CVA, מחלות לב וכדומה.

במחלקות ו' בבית רבקה קיימת יחידת מונשמים המשמשת כיחידת טיפול מוגבר נשימתי. יחידה זו והציוד המתוחכם והחדיש המצוי בה, מאפשרים לנו לקלוט חולים במצב קשה הזקוקים להנשמה ולהחזיר אותם לאחר תהליך שיקום לתפקוד תקין למגבלותיהם.

לידיעתכם, הוראות "חוק ביטוח בריאות ממלכתי התשנ"ד 1994" קובעות כי המבוטח יישא בעלות השתתפות עצמית בגין האשפוז הסיעודי מורכב.

שיקום נשימתי וכללי בבית רבקה


מיהם המטופלים במחלקות מונשמים?

המחלקות מתמחות בשיקום חולים הסובלים ממחלות נשימתיות (אסתמה, נפחת, ברונכיטיס כרונית וכדומה) וחולים לאחר ניתוחי ריאות מורכבים הזקוקים לשיקום נשימתי וגמילה ממנשם.

במחלקה מאושפזים גם מטופלים שעקב מצבם הרפואי לא ניתן לגמול אותם מהנשמה והם בעצם חיים במחלקה. במקרים כאלה פועלים אנשי הצוות הרפואי לגבש תוכנית טיפול ושיקום שתהפוך את החיים שלהם לנוחים ועצמאיים יותר.

התפיסה המרכזית שמנחה את בית רבקה היא שנדרשת מעטפת רחבה והוליסטית של טיפולים מסוגים שונים כדי להיטיב עם המטופל – גם אצל מטופלים שלעיתים נדמה לחלק מהאנשים שאין כיצד לשפר את חייהם. לצורך כך, המרכז הרפואי מציע טיפולים שונים כמו פיזיותרפיה שמאפשרת להביא את המטופל למיצוי מרבי של היכולות הגופניות שלו. גם אם מדובר בפעולות בסיסיות בלבד, הן עדיין יכולות לייצר הבדל משמעותי בעבורו. למידע המלא על טיפול במונשמים כרוניים


מיהם אנשי הצוות במחלקות מונשמים?

במחלקות פועל צוות מומחים בעלי ניסיון רב בטיפול בנושאים אלו והוא כולל את הרופאים, את הצוות הסיעודי ואת הצוות הפרה-רפואי.

פיזותרפיה: צוות הפיזיותרפיה מעניק טיפול נשימתי המותאם לצרכי המטופל למטרת גמילה מהנשמה ולשיפור תפקודי תוך התייחסות להיבטים מוטורים, תחושתיים, יציבתיים וקוגניטיבים של התפקוד.

קלינאי תקשורת: צוות קלינאיות התקשורת נותן שירות קליני ושיקומי למטופלים המאושפזים המתמודדים עם הפרעות שפה, דיבור, קול, בליעה ושמיעה. במחלקה צוות קלינאי התקשורת מקצועי ומיומן בונה תוכנית שיקום לכל מטופל. התוכנית כוללת אבחון, קביעת יעדים לטווח הקצר והארוך, טיפול משקם והדרכת המטופל ומשפחתו.

ריפוי בעיסוק: ההתערבות בריפוי בעיסוק משלבת התאמת סדים ותקשורת תומכת עם הדרכה לשימוש באסטרטגיות לשימור אנרגיה והקלת עומס העבודה. כמו כן, לקראת שחרור, אנחנו מעניקים הדרכה לתומכים עיקריים לארגון הבית למטופלים מונשמים, ולמתן גירויים מותאמים ופעילויות מעבר לשעות הטיפול.

תזונה: צוות הדיאטניות והתזונאים מתאים את הטיפול התזונתי לפי הצרכים התזונתיים של המטופל ומדריך את המטופלים ואת הקרובים שלהם על עקרונות התזונה הנכונה לתהליך ההחלמה.

עבודה סוציאלית: הצוות מלווה את המטופל ואת המשפחה במהלך כל האשפוז בבית
החולים ונותן תמיכה וייעוץ עבור המשך הטיפול בבית, מימוש הזכויות ועוד.


הצוות הרפואי

מנהל מחלקות: ד"ר גרגורי פפירוב
סגן מנהל מחלקות: ד"ר גל מידן
מנהלת סיעוד ו'1: מרטה זבולונוב
מנהלת סיעוד ו'2: ניהאד טאהא
עובדת סוציאלית ו'1: הילה בן יוסף
עובדת סוציאלית ו'2: שירלי סערוני
ריפוי בעיסוק: יעל אורן
פיזיותרפיה: רות כהן
דיאטנית: מגי אבשלום