כללית און-ליין
חדשות

פורסם בראשונה: 02.07.2017

מיומנה של מתנדבת

מגן מנכ"ל כללית הוענק לסילביה גלר על בחירתה כמתנדבת מצטיינת במרכז הרפואי שיקומי גריאטרי בית רבקה

סילבה גלר

היא משכימה ומגיעה לבית החולים ב-6:30 בבוקר לפחות פעמיים בשבוע, מסייעת בהכנת מגשי האוכל לחולים במחלקה השיקומית ובהאכלתם. לקראת השעה 10:00 היא יורדת לקומת הטיפולים שם מחלקת את ארוחת העשר לחולים ובהמשך מסיירת במחלקה ונותנת יד היכן שנדרש.

ב-21.6 הוענק לסילביה גלר מגן מנכ"ל כללית במפגש הוקרה למתנדבים מצטיינים. סילביה (87) תושבת פתח תקווה, עלתה לארץ מרומניה בשנת 1948 ועבדה כגננת עד שנת 1964, לאחר מכן עסקה בטיפול בילדים. את התנדבותה בבית רבקה החלה לפני כ- 16 שנים.

לדברי סילביה גלר "אני תמיד מחפשת איפה אפשר לעזור ונהנית לשוחח עם המטופלים ולהוות להם אוזן קשבת שמבחינתי זהו חלק מתהליך השיקום". בין השיחות עם המטופלים תוכלו למצוא אותה גם מסייעת בקיפול וסידור הכביסה של החולים. "יש כאן גם מטופלים בודדים שאני נהנית לשוחח עמם ולעודד אותם בתקופת השיקום בבית החולים, זה מסב לי סיפוק רב".

מעבר להתמדה של סילביה בפעילות ההתנדבותית בבית החולים והמחויבות שהיא חשה כלפי החולים וצוות המחלקה, מדובר במתנדבת שאת כל פעילותה היא מבצעת במסירות, בצנעה ועם כבוד רב שאותו היא מפגינה כלפי כל מי שנמצא איתה בקשר.

סילביה גלר מקבלת את הפרס

לדברי ד"ר שי בריל, מנהל בית רבקה: "סילביה היא מתנדבת הראויה לציון. אישה חייכנית שמקפידה תמיד להסתכל על חצי הכוס המלאה ובגישתה זו היא מסייעת גם לחולים וגם לצוות להתמודד עם הקשיים במהלך עבודתם השוטפת. כל פעילותה בבית החולים נובעת מתוך רצון וכוונה לתת ולסייע לאחרים, מתוך יחס אישי ומאור פנים ואת הכל היא עושה בצניעות וברגישות כלפי צרכי המאושפזים. סילביה משמשת דוגמה למתנדבים נוספים ומאד אהודה על הצוות שתמך בבחירתה למתנדבת מצטיינת של בית החולים".

עוד מוסיפה סילביה "אני רואה את פעילות ההתנדבות כשליחות ומתפללת כל יום שאוכל תמיד רק להעניק ולסייע לאחרים. מלבד החשיבות בעבודת ההתנדבות  חשוב לי גם שמו של בית החולים והמוניטין שלו, זוהי הדרך שלי לתרום לארגון שבו טופל בעלי ז"ל  עד לפטירתו".