כללית און-ליין
רשות המחקר

רפואה ומדע בעמק

 

מה חדש בעמק 1216.jpg 

גליון אינטרנטי ראשון וחגיגי

קו הפרדה.png

דברי פתיחה: פרופ' מ. אורנה בלונדהיים, מנהלת מרכז רפואי העמקאורנה.jpg

אני גאה להגיש לכם את המהדורה הדיגיטלית הראשונה של Emek Medical Journal , מגזין הרפואה והמדע שמביא את העשייה האקדמית והמחקרית שקיימת כיום במרכז רפואי העמק.

בשנת 2017 היו 71 פרסומים של אנשי סגל שלנו (במקומות ראשון שני ואחרון) עם עליה בציון הכולל של איכות המאמרים ביחס לשנים קודמות.
במהדורה זו, בין היתר, ריכזנו עבורכם תקציר של מאמרים אלה.

תמיכה במחקר – בשנת 2017 הענקנו מענקי מחקר משותפים עם הטכניון והרשות לפיתוח מחקר בצפון בהיקף של 640 אש"ח ואלו שמות מקבלי המענקים:

  • מענק משותף עם הטכניון – פרופ' ראובן מדר וד"ר רוני דוידק-גד
  • מענק משותף עם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל- ד"ר הדס רובין, ד"ר אורי קפלן וד"ר קרינה לוין

בנוסף לכך, חוקרים שלנו זוכים לקבל מענקי מחקר חיצוניים והדוגמה הבולטת השנה הוא מענק שקיבלה ד"ר קרינה לוין מ- ISF, מענק משותף עם פרופ' ענת אהרון מהטכניון בסכום של 375,000 ש"ח. כבוד גדול ובהצלחה.

 רשות המחקר שלנו מתחדשת

  • ד"ר אורה בורגר - אחראית למגוון נושאים הקשורים לתמיכה וקידום מחקר בבית החולים. אורה היא בעלת דוקטורט בביו טכנולוגיה, ובמסגרת תפקידיה הקודמים עבדה בחברות סטרט-אפ ביוטכנולוגיות ישראליות, בתחום של תאי גזע ועסקה ברגולציה ומחקרים קליניים. טלפון: 4348

  • גילת אורון אברהם - מנהלת תחום בקרת המחקרים החלה את דרכה בבית החולים לפני 14 שנים כאחות בטיפול נמרץ נשימתי, ובהמשך אחות מתאמת מחקרים בפנימית ג'.בתפקידה החדש ברשות המחקר היא משמשת כיו"ר ועדת הבקרה של ועדת הלסינקי. טלפון: 5590

  • איילת ג'יהאסי - סטטיסטיקאית חדשה, בעלת תואר שני בביו-סטטיסטיקה. איילת תהיה זמינה לייעוציים בטלפון 4337 ובמשרדה בספריית בית החולים.

  •  רעיונות שקשורים באתר רשות המחקר יתקבלו בברכה במייל זה: yamit_me@clalit.org.il

  • לנוחיותכם, המידע באתר שלנו רוכז בצורה חדשה

  • ברכות לפרופ' מ' ראיד סלים על הובלת המהדורה הראשונה בסיוע של סנאית איילון, ויישר כח לכל הרופאים והחוקרים על פרסומיהם בשנה האחרונה, ועל אלה שעתידים לראות אור בקרוב.
  • ניפגש בכנס המחקר השנתי שמתקיים ב- 7/3/2018, עם פרסים מיוחדים, הוקרה לחוקרים, והרצאות מרתקות.

בכבוד רב,
פרופ'מ' אורנה בלונדהיים
מנהלת מרכז רפואי העמק

קו הפרדה.png  אני שמח להציג בפניכם את המהדורה המקוונת הראשונה של העיתון האקדמי שלנו.ראיד סלים.jpg

במרכז רפואי העמק נעשית עבודה אקדמית עשירה על ידי צוותים רבים מתחומים מגוונים. מטרת עיתון זה לחשוף את רוחב היריעה של המחקר בעמק, לכבד את ההישגים ואת העושים במלאכה, ליידע אותנו בעבודת עמיתינו, לעודד חוקרים צעירים ותחרות חיובית, ולהגביר את המוטיבציה ואת "גאוות היחידה".

בעיתון יוצגו המחקרים של חוקרי העמק שפורסמו לאחרונה, עם קישור לתקציר מ-Pubmed (אפשר לפנות לספריה, או לכותבים, לבקשת המאמר המלא), וכן חדשות אקדמיות ומידע שיוכל לעזור לקידום המחקר .

חשיפה כזאת יכולה לעורר רעיונות מקוריים לחקירה, להוביל לשיתופי פעולה יצירתיים ובין-תחומיים, ולקדם מחקרים עתידיים בכיוונים חדשניים. כמו כן, היכרות עם עבודת המחקר של עמיתים יכולה להעיר את עינינו לגבי כלי מחקר, מוסדות, ארגונים או גופים תומכי מחקר שלא בהכרח היכרנו ועשויים לעזור בקידום עבודתנו. תהיה בכך תרומה לקידום איכות המחקר והיוקרה האקדמית של מרכז רפואי העמק ועזרה לכל אחת ואחד בקידומו האישי.  

בכוונתנו להוציא מהדורה כזאת מספר פעמים בשנה. נשמח להשתתפותכם ותרומתכם למהדורות הבאות -  בהצעת רעיונות נוספים, הבאת חדשות אקדמיות לידיעתנו (חידושים יוצאי דופן, פרסים, תעודות הוקרה, מענקים, דרגות), וגם תמונות וקטעי וידאו מטיפולים/ניתוחים/מכשירים חדשניים שנוסו במחלקתכם והמהדורה המקוונת מאפשרת לחלוק אותם. נשמח כמובן גם לתגובות והערות.

אפשר לשלוח ל:

בברכה,

פרופ' מ. ראיד סלים,
יו"ר ועדה אקדמית

קו הפרדה.png 

מחקרים במרכז רפואי העמק

ריכוז כל המחקרים שנעשו ב2017

קו הפרדה.png

ברכות למינויים אקדמיים חדשים

קו הפרדה.pngמערכת TMA - טכנולוגיה מהפכנית בתחום המחקר ברקמות

 מערכת TMA זוהי טכנולוגיה מהפכנית בתחום המחקר ברקמות, אשר הפכה להיות זמינה בעשור האחרון. המערכת מהווה פלטפורמה לביצוע מחקרים בשיתוף פעולה בין קליניקה לאקדמיה. למידע נוסף

קו הפרדה.png 

כבד שומני – מה זה ? ולמה מוכרחים לאבחן מוקדם ??

צפו בראיון של ד"ר ראוי חזאן בתכנית של פרופ' קרסו, מנהל יחידת הכבד במכון הגסטרו שלנו – במידה שיש לכם מטופלים, בני משפחה, או חברים שנמצאים בקבוצת הסיכון כדאי להתקשר ולברר על בדיקת אלסטוגרפיה לאבחון מוקדם כאשר אפשר עדיין למנוע נזק בלתי הפיך לכבד.  טלפון לקביעת תור לבדיקה: 04-6494374, 04-6494418

 דר ראוי אצל קרסו.png

קו הפרדה.png

 

קו הפרדה.png

כתבו עלינו

קו הפרדה.png

חורף חם, נעים ובריא לכולנו!

קו הפרדה.png