כללית און-ליין
מה חדש

מה חדש בעמק

מה חדש בעמק 1216.jpg 

קו הפרדה.png
גאווה ישראלית - העמק במקום הראשון במניעת זיהומים נרכשים
משרד הבריאות אוסף זה שנים את נתוני הזיהומים הנרכשים בבתי החולים, ועכשיו החליט לפרסם חלקים מהדו"חות לציבור במטרה לתת למטופלים מידע נוסף בנושא בטיחות הטיפול בבתי החולים השונים.
הנתונים שלנו ידועים לנו היטב, אך כולנו התמלאנו גאווה גדולה וסיפוק על עמלנו, כאשר ראינו את מיקומנו ביחס לכל בתי החולים בישראל. התוצאות הללו מדברות בעד עצמן ומשקפות עבודה שיטתית, מקצועית ומאומצת מאד של צוותי טיפול נמרץ, בהנחייה וליווי מקצועי של צוות היחידה למחלות זיהומיות, וזאת למרות שתנאי התשתית שלנו הם הקשים והצפופים ביותר בין בתי החולים בישראל.
הנתונים הללו מעידים על תרבות ארגונית רבת שנים של מניעת זיהומים שבה שותפים כלל אנשי הסגל שלנו.
תודה לכל אחד ואחד מכם. בזכותכם המטופלים שלנו באמת בידיים טובות.
מפת הזיהומים.jpg

*לקוח מעיתון ידיעות אחרונות

קו הפרדה.png 

טוב לעשות סטאז' בעמק
בשנים האחרונות נעשו שינויים רבים כדי לשפר את האטרקטיביות שלנו לדור הרופאים הצעירים ואכן בסקר שנערך בקרב סטאז'רים קיבלנו ציונים גבוהים על איכות, מקצועיות ויחס לרופאים לעתיד.
לקראת כנס הסטאז' הארצי הופק סרט ששחקניו הראשיים הם סטאז'רים שלנו
אתם מוזמנים לצפות בסרט ולהזמין סטאז'רים לעתיד לצפות בו בערוץ היוטיוב של מרכז רפואי העמק.סטאז בעמק.png

קו הפרדה.png 

roses-bouquet-congratulations-arrangement-68570.jpg
נפרדים בתודה והערכה רבה
פרופ' מ' יוסי הורוביץ - פורש לגמלאות לאחר 40 שנים ב"עמק". בראשית דרכו המקצועית, ביחד עם קומץ הורים לילדים חולי סרטן שביקשו לקבל טיפול כוללני בילדיהם בסטנדרט גבוה אך קרוב לבית, הוביל פרופ"מ הורוביץ מאבק ראוי וצודק להקמת יחידה לאונקולוגית ילדים כאן ב"עמק", ועם הקמתה התמנה לנהל אותה, ועד היום מאות משפחות חבות את חיי יקיריהם לו ולצוות היחידה לדורותיו. ילדים א' בניהולו של פרופ"מ הורוביץ פרשה חסותה המקצועית על מרפאת הילדים בבית שאן ומהווה דוגמה לשיתוף פעולה נכון בין בית החולים לקהילה. מכל ה"ילדים" שגידלת לרופאים, ומכל הילדים האמיתיים שריפאת בידייך האמונות – תודה גדולה והצלחה בכל אשר תבחר לעשות!
פרופ' דני מירון - מכהן כממלא מקום מנהל המחלקה – תודה ובהצלחה !

פרופ' אליעזר שלו - פורש לגמלאות מניהול חטיבת נשים ויולדות ולשמחתנו הרבה ניאות לעמוד בראש רשות המחקר ולהצעיד את מרכז רפואי העמק בהיבט האקדמי צעד נוסף קדימה.
פרופ' שלו נולד וגדל בעמק, ובחר להישאר ב"עמק" גם כאשר היו לא מעט הזדמנויות ופיתויים לעבור למרכזים גדולים.
מאז ומעולם היה פרופ' שלו רופא חוקר, וככזה היה חלוץ ופורץ דרך בעשייה הקלינית והאקדמית: הוא היה מהאבות המייסדים והמוערכים של בדיקות אולטרה סאונד במיילדות; חלוץ אמיתי בתחום הבדיקות הפולשניות והטיפול התוך רחמי בעוברים בארץ ובעולם; הוביל הכנסת אנדוסקופיה גניקולוגית בארץ; היה בין הראשונים בישראל להכניס ניתוחים לפרוסקופיים בישראל; היה שותף פעיל במאבק על הקמת יחידת להפריה חוץ גופית בעמק כחלק מסגירת פערים בפריפריה; כיהן כיו"ר האיגוד הישראלי לגניקולוגיה ומיילדות וכיו"ר המועצה הלאומית למיילדות, נאונטולוגיה וגנטיקה בישראל.
פרופ' שלו היה הראשון מבין חברי הסגל של העמק שמונה לפרופסור מן המניין הטכניון והראשון והיחיד עד כה לכהן כדיקן. קצרה היריעה מלתאר את ההישגים והתרומות המשמעותיים של פרופ' שלו לגניקולוגיה, למדע, ולמרכז רפואי העמק, ואנו שמחים שפרופ' שלו נשאר איתנו כדי לקדם את תחום המחקר, בתקווה לעוד שנים רבות של הישגים והצלחות.

דליה כהן - פורשת לגמלאות מהנהלת הסיעוד לאחר 42 שנות עבודה בעמק, בראשית הדרך כאחות מן השורה במחלקות פנימית, אורתופדיה וחדר מיון ובהמשך בהנהלת הסיעוד כאחות כללית וכמנהלת השירות האמבולטורי.
ב-25 השנים האחרונות מילאה דליה תפקיד מרכזי בוועדה לשעת חירום ובמוכנות שלנו לתרחישי החירום השונים. תודה על התרומה שלך לאורך השנים ל"עמק" והצלחה רבה בהמשך הדרך !

ברכות חמות

לרופאים שהצטרפו לרשימת העוברים את בחינות סיום התמחות:
ד"ר גיל טלמון - ילודים ופגים
ד"ר איתמר מנוחין - רפואה דחופה

כל הכבוד. גאים בכם !

קו הפרדה.png 

עמק תרום 2016.jpg
מתנדבת בהצטיינות
אסתר אוברמן, בת 80, מהישוב לביא נבחרה למתנדבת מצטיינת של העמק והכללית ויוענק לה אות מיוחד בטקס למתנדבים מצטיינים שיתקיים השנה. אסתר מגיעה פעמיים בשבוע אל המכון לאונקולוגיה ומטפלת ברייקי בחולי הסרטן. בנימוקים לוועדת השיפוט הארצית, בראשותו של גדי כהן, סמנכ"ל וראש חטיבת משאבי אנוש נכתב כי אסתר עושה את עבודתה במקצועיות ובמסירות רבה תוך מתן כבוד לצוות ולמטופלים והתחשבות במצבם, היא דואגת לאווירה נעימה ומרגיעה בחדר הטיפולים ואף רוכשת מכספה האישי נרות ותמציות. המטופלים מביעים שביעות רצון גבוהה מהטיפולים ומציינים כי השפיעו לטובה על מצבם.
אין לנו ספק שאסתר היא דוגמא להתמדה, מופת עשייה, חריצות, נתינה ואהבה למקום ולאופי ההתנדבות בבית החולים.

קו הפרדה.png 

צוות חדר לידה העמק.JPG 

לידה רגילה אחרי 2 ניתוחים קיסריים ?

בעבר זה לא היה אפשרי: ללדת באופן טבעי אחרי יותר מלידה קיסרית אחת, אבל זה היה החלום של מרגנית שמשוני בת 34 מעפולה, והצוות של חדר הלידה שלנו עזר לה להגשימו • "זו הייתה חוויה מתקנת ומקסימה", היא מסכמת.

לכתבה המלאה בידיעות אחרונות

קו הפרדה.png 

מאגר תמונות מאושרות לשימוש
בהמשך להנחייה בנוגע לאיסור השימוש בתמונות מרשת האינטרנט, משום שהן מעוגנות בזכויות יוצרים,
הקמנו למענכם באתר העובדים תיקיית תמונות מותרות לשימוש שנקרא: מאגר תמונות חינמי, הנמצא בדף הבית של אתר העובדים.

pexels-photo[2].jpg 

קו הפרדה.png 

אפשרי שף בריא
אנשי המטבח שלנו, השף חיים קובליו ונדב אלמקייס ייצגו את בית החולים שלנו בתחרות מצולמת שקיים משרד הבריאות, לבחירת המנה הטעימה והבריאה של בתי החולים.
מתוך 3 השלבים בתחרות צלחו אנשינו את השלב הראשון והעפילו לשלב השני עם 2 מנות טעימות ובריאות: מנה בשרית ומנה טבעונית.
כל הכבוד על ההשתתפות והמאמץ!
מצורפים לשימושכם המתכונים הטעימים.

שף בריא.jpg 

שלכם,

פרופ' מ' אורנה בלונדהיים

מנהלת מרכז רפואי העמק