כללית שלי
מרכז רפואי העמק

פגייה מצטיינת

שנה שניה ברציפות: הפגייה במרכז רפואי העמק בקטגוריית הפגיות המצטיינות בישראל.

פגיית העמק מצטיינת

​בדיון מיוחד שנערך בכנסת בשבוע האחרון בנוגע למצב הפגיות בישראל ולאיכות הטיפול בפגים, פרסם משרד הבריאות תוצאות של דו"ח פגיות שחילק את הפגיות בישראל לשלוש קבוצות: מצטיינים, טוב, ובסיס.
הפגייה במרכז רפואי העמק בניהולה של ד"ר קלרי פלסר-פיש מדורגת בקטגוריית הפגיות המצטיינות זו השנה השנייה ברציפות. הדו"ח נערך על בסיס בקרות של משרד הבריאות ושל איגוד רופאי הפגים (נאונטולוגים) בישראל, והקריטריונים שנבדקים הם: כח אדם איכותי, מניעת זיהומים, השקעה בתשתיות ובציוד מתקדם.


בנוסף לעמידה בכל הקריטריונים הללו, הפגייה בעמק היא אחת הפגיות הבודדות בישראל שממוקמת במבנה ממוגן על פי תקני פיקוד העורף.
"פג הוא תינוק לא בשל שנולד לפני הזמן, לאחר פחות מ-37 שבועות היריון. משמעות הדבר היא שמערכות הגוף שלו עדיין לא בשלות, והתפקיד שלנו הוא לאפשר את השלמת ההתפתחות התקינה של הפג יחד עם התמיכה בהורים. כיום נהוגות בפגייה שלנו גישות חדשות לטיפול בפגים שהן פחות כרוכות בכאב, ויותר מכבדות את הפג והתוצאות הטובות הן בהתאם", אומרת ד"ר קלרי פלסר, מנהלת המחלקה לטיפול נמרץ בילוד(פגים) ומחלקת הילודים.


מחלקת הפגים במרכז רפואי העמק נחשבת לאחת מהמובילות בארץ ונשים בהריון בסיכון ללידה מוקדמת מכל יישובי הצפון מופנות אליה, בשל הידע והניסיון הרב של צוות הפגייה, ושל הצוות להריון בסיכון גבוה. לדברי האחות האחראית בפגייה אנעם גנדר, "צוות האחים והאחיות שלנו עבר התמחות ייחודית בתחומים רבים כגון טיפול נמרץ בילוד, טיפול התפתחותי תומך, ייעוץ הנקה, מחקר ובטיחות הילוד. הצוות תומך בהורים בכל התקופה קבלת התינוק שנולד לפני הזמן ומדריך ומכין את המשפחה מרגע לידת הפג ועד לשחרור הביתה".