כללית שלי
מרכז רפואי העמק

העמק: דלקת קשה בעור בכפות ידיה של בת 9 ששיחקה ב"סליים"

שחר בוסקילה בת 9 מטבריה הופנתה הבוקר בדחיפות למרפאת העור במרכז רפואי העמק בעקבות דלקת קשה בעור שנוצרה בכפות ידיה לאחר ששיחקה בסליים שיצרה בביתה מנוזל ג'ל לכביסה, דבק וחומרים נוספים

​לדברי אביה, בעקבות הטרנד שכבש בחודשים האחרונים את ילדי ישראל, החלה גם שחר ליצור סליים ביתי מנוזל כביסה ולשחק בו. כשהחלה תגובה של רגישות מקומית בעור הידיים הם קיוו שזה יחלוף מעצמו, אלא שמצב העור החמיר מאד ועצמת הכאב והצריבה בעור התגברו ובעקבות כך הופנו בדחיפות אל מרפאת העור במרכז רפואי העמק.

ד"ר נאדר רחאל, ממחלקת העור במרכז רפואי העמק: "שחר הגיעה אלינו עם דלקת חריפה, פריחה צורבת וכואבת, נפיחות ושלפוחיות בעור כפות הידיים בעקבות המגע עם החומרים הכימיים שמהם הרכיבה את הסליים, בהם נוזלי הכביסה ודבק. היא אובחנה כסובלת מדלקת עור שנוצרת כתוצאה ממגע עם חומרים ( CONTACT DERMATITIS). מדובר בחומרים כימיים העלולים לגרום לבעיות עור מסוג זה ואנו שבים ומזהירים את ההורים שלא לאפשר לילדים לבוא במגע עם חומרי ניקיון, דבקים וחומרים כימיים מכל הסוגים. הטיפול במקרה זה כולל חבישות של כפות הידיים עם משחה אנטיביוטית כדי למנוע זיהום בעור וכן טיפול המשלב אנטיביוטיקה עם סטרואידים, ובתקופה הקרובה היא תהיה במעקב רפואי שלנו כדי לוודא שהדלקת חולפת ושלא מתפתח זיהום בפצעים ובשלפוחיות שנוצרו".

נזקי הסליים.JPG