כללית און-ליין
אגף כירורגיה
פנייה ליחידה

יצירת קשר

​טלפון: 04-6494324
פקס: 04-6494209

שעות ביקור

​8:00-20:00

מיקום

​בניין מספר 3, קומה 1

כירורגית ילדים

מנהל המחלקה ד"ר אשר פרסמן

מחלקה לכירורגית ילדים היא מחלקת האשפוז היחידה בצפון מזרח הארץ המטפלת במגוון רחב של ילדים עם מחלות כירורגיות דחופות ואלקטיביות. רופאי המחלקה בשיתוף המחלקה למיילדות אחראים על מתן ייעוץ טרום לידתי להורים, לאחר אבחון טרום לידתי של מום מולד, ובהמשך תכנון הלידה כולל הקדמתה במידת הצורך. רופאי המחלקה אחראים על האבחון והטיפול הראשוני של חולים עם מחלות כירורגיות לילודים מיד לאחר הלידה, במחלקת תינוקות או ביחידה לטיפול נמרץ לפג ולילוד, לילדים שהתקבלו בדחיפות דרך המחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון), לילדים המאושפזים במחלקות הילדים.
המחלקה מבצעת ניתוחים מוקדמים לילודים הסובלים ממחלת הירשפרונג ולמגוון מומים מולדים נוספים. המחלקה מטפלת בכל המצבים הדחופים המחייבים התערבות כירורגית.
המחלקה נותנת מענה למגוון של מחלות הדורשות טיפול ניתוחי, כגון ניתוחי בקע, אשך טמיר, היפוספדיאס, כיס המרה ודרכי המרה, מחלות המעי הגס והדק, הקיבה, פי הטבעת, הזעת יתר בכפות הידיים ועוד.

ניתוחים רבים מבוצעים בעזרת לפרוסקופ או טורקוסקופ לקיצור זמן האשפוז וזירוז ההחלמה. המחלקה מהווה מוקד להפניות וניתוחים מבתי חולים אחרים בעיקר לטיפול וניתוח ילדים הסובלים ממחלות מולדות קשות. כל פעילות המחלקה נעשית בשיתוף פעולה עם המחלקות והמכונים של בית החולים. כל הניתוחים מבוצעים בשיתוף פעולה הדוק עם מחלקת הרדמה והילדים מורדמים ע"י מרדים בכיר ומנוסה בהרדמת ילדים.
במחלקה כירורגית ילדים במרכז רפואי העמק מאושפזים ילדים בגילאים 0 - 14 שנים.
מרפאות החוץ מהוות חלק בלתי נפרד מהשירות לציבור, שניתן על ידי המחלקה, כשמטרתן היא זיהוי ואבחון מחלות שדורשות התערבות ניתוחית, ייעוץ לרופאי הקהילה והכנה לקראת ניתוח. שירות מרפאתי ניתן במסגרת מרפאות החוץ שבבית החולים ובמרפאות הקהילה (טבריה, נצרת, נצרת עילית).
בצורה זו פרוש שירות ייעוץ כירורגית ילדים בכל מחוז הצפון, לנוחיות המטופלים ורופאי הקהילה. במידת הצורך מופנים הילדים שנבדקים בקהילה להמשך טיפול/ניתוח במחלקה כירורגית ילדים בבית החולים.

הצוות

מנהל המחלקה: ד"ר אשר פרסמן
סגן מנהל המחלקה: ד"ר באסם קעואר
רופא: ד"ר אליאס מרואן, ד"ר יבגני ילונין
אחות אחראית: לינא נאתכו
מזכירת המחלקה: לינדה ביסקוב

פעילות אקדמית
במסגרת הפעילות האקדמית של המחלקה מתקיימת הוראה של סטודנטים לכירורגיה וילדים. מידי שבוע נערכים ביקורי רופאים ופגישות.

מידע נוסף בנושא

מדברים על זה בפורום - ילדים

פורומים רפואיים בנושא כירורגיית ורפואת ילדים: