כללית און-ליין
אחרי הלידה

ברית מילה

אם לאחר הברית מופיעים אודם, נפיחות והפרשה במקום הברית יש לפנות לרופא ילדים כי אלו סימנים העלולים להצביע על דלקת.

​ברית מילה עורכים לילוד בן 8 ימים על פי המסורת הנהוגה אצל היהודים. עמים אחרים גם מלים את ילדיהם בשלבים שונים בחייהם על פי אמונות דתיות או בגלל נימוקים בריאותיים.

הברית

בדרך כלל מבצע את הברית מוהל מוסמך. בשנים האחרונות החלו גם רופאי ילדים ורופאים כירורגיים לבצע בריתות. רופאים ממליצים לתת מנת תרופה לשיכוך כאבים לפני הברית, וחלקם אף מרדימים מקומית את אזור החתך. לאחר הברית בודק הרופא שהחתך נקי ולא מדמם ומשחרר את התינוק ללא חבישה.
מוהלים נעזרים בטיפות יין על מנת להרגיע את התינוק, ולאחר הברית הם שמים אבקה וחובשים את אזור החתך. הם מבקשים להשאיר את החבישה עד למחרת ובאים לביקור נוסף לבדוק את התינוק בביתו. החלמת אזור חיתוך הברית נמשכת כשבוע.
על ההורים לבדוק את התינוק כמה פעמים במשך השעות הקרובות לאחר הברית, כדי לראות אם יש דימום כלשהו ואם התינוק נותן שתן. עליהם להקפיד לאחר הברית על החלפת הטיטול כל שלוש-ארבע שעות, שטיפת איבר המין במים חמימים בכל החתלה ולהימנע מהפעלת לחץ על איבר המין על ידי החיתול. במקרה של דימום חזק או אי מתן שתן יש לפנות בדחיפות לחדר מיון.
צבע קצה איבר המין לאחר הברית הוא אדום כהה ולאחר יממה מתכסה המקום בשכבה צהובה. שלב זה נמשך כמה ימים.
הברית גורמת לכאב מקומי וכל תינוק מגיב באופן אחר עליה. ניתן לתת תרופה משככת כאבים, לאחר הברית, על פי המלצת רופא. לרוב מנה אחת מספיקה ולאחריה התינוק רגוע. מומלץ להחזיק את התינוק על הידיים ולאפשר לו לינוק באופן חופשי.
תגובות אפשריות בעקבות הברית יכולות להתבטא בחוסר תיאבון בשעות הראשונות לאחר הברית, הטלת שתן וצואה בצבע ירוק.
אודם, נפיחות והפרשה במקום הברית יכולים להצביע על דלקת. במקרה זה יש לפנות לרופא ילדים.