כללית און-ליין
מה חדש

מה חדש בעמק

 

מה חדש בעמק 1216.jpg 


"עוד מעט והשתפכו בפרחים לבנים
גם נעורי החדשים וחלומותיי הישנים,
כי גם בם נשבה רוח האביב.."
חיים נחמן ביאליקקו הפרדה.png

בפעם התשיעית: כנס המחקר של העמק

במעמד דיקן הפקולטה לרפואה בטכניון, פרופ' שמעון מרום חגגנו זו השנה התשיעית את תרומתנו לקידום הרפואה והמדע, בכנס המחקר השנתי התשיעי של מרכז רפואי העמק.

תודה לפרופ' אליעזר שלו, יו"ר רשות המחקר בעמק, שמהווה מקור השראה לרופאים וחוקרים שלנו. תודה רבה למארגני הכנס ובראשם ליו"ר הוועדה האקדמית פרופ' מ' ראיד סלים, לרויטל יוסף אליהו, לסיון וייצמן, לרעיה יונתייב, לד"ר אורה בורגר וכן לחברי הוועדה האקדמית, על החשיבה שהושקעה והשינויים המוצלחים שנעשו בתבנית הכנס, על בחירת תכנים מעניינים ומגוונים, על לוגיסטיקה מצוינת ועמידה מוקפדת בלוחות הזמנים.

ברכות חמות לכל הרופאים והחוקרים שהציגו, שקיבלו פרסים ומענקי מחקר.

תודה רבה לכל מי שתומך במחקר ובחוקרים שלנו, החל מהטכניון, המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, קרן גרינספון וקרנות נוספות. מילת תודה מיוחדת לבני משפחת פוקס מטירת צבי שאיבדו את יקירם מאיר פוקס ז"ל בעקבות מחלה חשוכת מרפא, והחליטו לתרום לטובת קידום הרפואה. התרגשנו מאד כשהם העניקו בעצמם את כספי התרומה לחוקרים שזכו בפרסי מחקר.

  • לכל הרגעים המרגשים בכנס המחקר, היכנסו לדף הפייסבוק שלנו
  • הפרסים מוצגים גם באתר רשות המחקר

מארגני כנס המחקר.JPG

קו הפרדה.png

מהעמק תצא תורה

לראשונה בבית החולים שלנו פועלת תכנית השתלמות רפואית ייחודית לרופאים בכירים מסין. רמת הרפואה הגבוהה בישראל נודעת בעולם, וזה הוביל את המערכת הרפואית בסין לחפש תכניות השתלמות איכותיות בארץ. אנו גאים שנבחרנו על ידם לארח את תכנית ההשתלמויות. למעלה מ-20 רופאים בכירים בסין משתתפים במחזור הראשון ואנו כבר נערכים לקלוט את המחזור השני. לכתבה המלאה

תודה לד"ר דוד אלמוג שמנהל את התכנית ותודה רבה לרופאים שלנו ולעובדים שדואגים לפעילות משותפת מהנה גם אחרי שעות הלימוד. תודה מיוחדת לשמעון בוזגן, טכנאי הרנטגן שמארגן בכל שבוע טורניר טניס שולחן מאתגר ומהנה לשעות אחר הצהריים. כל הכבוד על רוח העמק שמפעמת בכם!

סינים.JPG

 קו הפרדה.png

ביקורים חשובים בעמק

ביקור הנהלת הסיעוד במשרד הבריאות והכללית

הנהלת הסיעוד שלנו אירחה החודש ביקור מקצועי חשוב של הנהלת הסיעוד במשרד הבריאות והנהלת הסיעוד של הכללית בראשותה של ד"ר דורית וייס, האחות הראשית. במהלך המפגש הוצגו תכניות העבודה של הסיעוד, המחקר –סיעוד מבוסס ראיות שמתבצע בבית החולים ותכנים נוספים. בסיום המפגש פרסמה ד"ר דורית וייס פוסט גאה בפייסבוק באלו המילים: "היה לנו העונג לפגוש נבחרת מצטיינת ומובילה הכוללת את הסגל הסיעודי. חשפתם אותנו לעשייה סיעודית איכותית, ענפה ומקצועית. למנהיגות פורצת דרך המובילה ומממשת את החזון וערכי הארגון. סיימנו את הביקור נרגשות ונפעמות מרמת היישום וההטמעה של תוכניות העבודה ומהישגיו של בית החולים ותרומתו לציבור לקוחותיו". גאווה גדולה לכולנו !! 

הנהלת סיעוד.jpg

ביקור סגן השר, ח"כ ז'קי לוי

סגן השר, ח"כ ז'קי לוי מהליכוד ביקר באחרונה בעמק במטרה לסייע בסגירת פערים שקיימים בבריאות בפריפריה. במהלך הביקור הצגנו בפני ח"כ לוי את הפיתוח המואץ של בית החולים הודות להשקעה של הכללית בבית החולים, שכולל מרכז חדש למרפאות שנפתח השנה בעלות של 50 מיליון ש"ח, בנין רב תחומי בעלות של כ-200 מיליון ₪ שפתיחתו צפויה במהלך החודשים הקרובים, וכן את מרכז הסרטן "בית שולמית" שבנייתו החלה השנה והוא צפוי להיפתח בשנת 2020. הצבענו על הפערים הקיימים ובהם בכמות מספר מיטות האשפוז, חדרי הניתוח, רופאים, אחיות, ומשאבים נוספים ביחס לגודל האוכלוסייה בצפון וביחס לאזורים אחרים בארץ. סגן השר לוי, תושב בית שאן, התחייב במהלך הביקור לסייע ואמר כי כתושב האזור ונציג הציבור כולו באזור העמקים והצפון הוא רואה מחובתו לסייע לצמצם את הפערים ולשפר את התנאים בעבור תושבי האזור. חכ זקי לוי בעמק.jpeg


ביקור אגף התקציבים של משרד הבריאות

בשבוע האחרון אירחנו בבית החולים את אגף התקציבים של משרד הבריאות ואת הנהלת משרד הבריאות במחוז הצפון. במהלך הביקור הציגה מנהלת בית החולים לאנשי האגף את האתגרים של בית חולים ששייך לכללית בפריפריה, והמחיר שמשלמים תושבי הצפון. התקיים דיון ער בנושא תאגיד בבתי חולים ממשלתיים, הצורך בסבסוד כל בתי החולים בישראל לפי מפתח אחיד שלוקח בחשבון כמות מיטות ומיקום – מרכז או פריפריה לעומת המצב היום שבו המדינה מסבסדת רק את בתי החולים הממשלתיים.

מסיירה ליאון לעמק

אשת הנשיא של סיירה ליאון ביקרה אצלנו במסגרת ביקורה הרשמי בישראל. לכתבה המלאה

First Lady, Republic of Sierra Leone, 15.2.2018.jpg

 

קו הפרדה.png

ברכות חמות וכל הכבודקופלמן.JPG

לפרופ' דורון קופלמן, מנהל מחלקת כירורגית ב' במרכז רפואי העמק – על המינוי למועצה הלאומית לכירורגיה, הרדמה וטיפול נמרץ.

 

 

 

 

 

 

 קציעה כהן.JPG
לקציעה כהן, אחות מרכזת תחום טיפול תומך מהשירות הפליאטיבי על שסיימה בהצטיינות קורס מומחית קלינית בטיפול תומך.

 

 

 

קו הפרדה.png

יום עיון למטופלינו במכון לשיקום הלב

כל הכבוד להדסה בנימין, עובדת סוציאלית של מערך הלב שלנו על היוזמה המבורכת לארגן בעבור המטופלים שעוברים אצלנו שיקום לב יום עיון מיוחד בנושא מיצוי זכויות בביטוח לאומי.

את ההרצאות העבירו צוות המחלקה לשיקום ונכות מסניף ביטוח לאומי בעפולה, והמשתקמים יצאו שבעי רצון מההרצאות. אירוע לב זהו אירוע שמערער את המטופל ומצריך מהמחלים וממשפחתו הסתגלות נפשית, משפחתית וחברתית. נמשיך לקיים שיתופי פעולה בין מכון הלב וביטוח לאומי לרווחת המטופלים.

קו הפרדה.png 

חוזרים לחיים

בימים אלה אנו נחשפים בערוץ עשר (14) לתכנית המרגשת חוזרים לחיים שמתעדת סיפורים אמתיים של מושתלי איברים. מטופלים אלה זוכים לקבל איברים בזכות עבודה מאומצת של בתי החולים בישראל, ואני גאה בתרומתנו, בהובלתה של חפצי גוטמן והצוותים ביחידות לטיפול נמרץ ובמחלקות ששותפים למשימה החשובה. בשנת 2017 הסכימו 4 משפחות לתרום איברים ורקמות, מתוכם הושתלו איברים – כבד ל 5 חולים, 7 כליות, 3 ריאות, 1 לב, 6 תרומות עור וכן 16 זוגות של קרניות. מרגש מאד!קו הפרדה.png

מילה חמה

לכל אנשינו הטובים שהתמודדו עם ההצפות שנגרמו בעקבות גשמי ברכה. הליקויים יתוקנו מיד עם חלוף עונת הגשמים.

קו הפרדה.png

בעונה זו, עם בוא האביב והחגים שלוחה ברכת אביב שמח וחגים שמחים לכם ולבני ביתכם, וחופשות אביב נעימות ומאווררות גוף ונפש.

פרופ' מ' אורנה בלונדהיים

מנהלת מרכז רפואי העמק