כללית און-ליין
מה חדש

מה חדש בעמק פסח 2021

מה חדש בעמק פסח 21.jpg

עובדות ועובדים יקרים
האביב מגיע כל שנה ומביא איתו רוח של התחדשות ושמחה ופריחות נהדרות.
והשנה, בנוכחות משבר הקורונה שעובר על העולם, נוכחותו המיטיבה של האביב בולטת במיוחד.
תמיד ידענו שמערכת הבריאות שלנו מצוינת, והשנה, שלא ברצוננו, קיבלנו לכך הוכחה ברורה: ישראל, בזכות מערכת בריאות יוצאת דופן ובזכות האנשים המופלאים שבה, מצליחה להתגבר על המשבר באופן שמעורר פליאה והשראה בעולם כולו.
אין די מילים כדי לתאר את יכולת העמידה והחוסן שהפגנו בשנה החולפת – כל אדם בתחומו וביחידתו, ואין לי די מילים כדי להביע את הערכתי ובעיקר את גאוותי בכן ובכם, בכולנו.
ברוח ההתחדשות של האביב, אני שמח ונרגש לספר לכם כי היום אירחנו את מנכ"ל הכללית, פרופ' אהוד דודסון, ובפיו בשורה גדולה וחשובה מאד לכולנו- לתושבי הצפון:

זה זמן העמק: המרכז הרפואי העמק יהיה מרכז-על של הכללית בצפון ואחד מבתי החולים הגדולים בישראל"

בביקור של מנכ"ל הכללית הבוקר במרכז הרפואי העמק, אמר  פרופ' אהוד דודסון כי הכללית מאיצה את הפיתוח במרכז הרפואי העמק כך שהעמק יהיה אחד מבתי החולים הגדולים בישראל, ומרכז-על של הכללית בצפון.

פרופ דודסון ודר רוזנבוים (2).jpg


"יש לי בשורה לתושבי צפון הארץ", אמר פרופ' דודסון. "אנו מתכננים השקעה מאד גדולה בבית החולים העמק, בית החולים המרכזי של צפון הארץ. אנו רואים אותו כבית חולים-על ואחד מבתי החולים הגדולים במדינת ישראל שנותן את כל השירותים הנדרשים, כך שתושבי הצפון לא יצטרכו לנסוע לא לגוש דן ולא לחיפה. העמק הוא בית חולים מצוין שנותן שירותים רפואיים ברמה מקצועית גבוהה מאד, אנו רואים את ההתפתחות שלו ואנו רוצים להאיץ את תהליך הפיתוח של בית החולים. בין השירותים שנוסיף ונפתח: קרדיולוגיה מתקדמת וניתוחי לב, נוירולוגיה מתקדמת, צנתורי מוח וניתוחי מוח, מרכז סרטן שפיתוחו מתקדם מאד, יחידות חדשות לטיפול נמרץ למבוגרים, לילדים ופגיה, פסיכיאטריה חדשה, חדר מיון חדש וגדול שיתאים לעידן הנוכחי, חדרי ניתוח חדשים ומתועשים, ועוד שורה שלמה של שירותים שבית חולים-על צריך שיהיו בו.
אנו משריינים מאות מיליוני שקלים לטובת בית החולים מתקציבי הפיתוח של הכללית, ולמעשה מכפילים פי 3 את ההשקעות של הכללית בבית החולים".

"בשנים האחרונות הוספנו מיטות לבית החולים שמהן נגזרים תקנים ותקציבים, ולמעשה הוקצה לבית החולים בשנתיים האחרונות שליש מכל ההקצאה של כל הכללית. עכשיו זה זמן העמק, זה הזמן לתעדף את הצפון. ההשקעות שלנו כוללות כל מה שקשור בבינוי וציוד מודרני, והגדלת צוותים שהם נגזרת של העלאת כמות המיטות. יש מי שיגיד שזהו תיקון פערים, אבל זו הסתכלות קדימה וזה מה שמגיע לתושבי הצפון. העמק הוא בית חולים איכותי מאד ותושבי הצפון התברכו בצוותים ואנשים מעולים שמטפלים בהם. כיום, הכללית מבטחת 70% מתושבי הצפון וזו אחריות שלנו לתת את השירותים שנדרשים ולפתח את בית החולים שהוא העוגן הרפואי של הצפון". כך הודעת מנכ"ל הכללית, פרופ' דודסון.

עובדות ועובדים יקרים,

זהו יום חג במרכז הרפואי העמק. ההכרזה של מנכ"ל הכללית היא בשורה ענקית לתושבי הצפון. הכללית תעצים באופן דרמטי את יכולותיו של בית החולים, תקדמו כמרכז על של כללית ותעצב מחדש את מפת הרפואה בצפון, למען האוכלוסייה הגדולה והחשובה שאותה אנחנו משרתים, כ- 700,000 נפש. הכללית עושה כאן מעשה של תיקון פערים אמיתי למען תושבי הצפון, ובשם כולכם, אני מוסר את תודתנו העמוקה לדירקטוריון הכללית, בראשותו של האלוף במילואים יוחנן לוקר ולמנכ"ל הכללית פרופ' אהוד דודסון.

לחצו על הלינק לצפייה בהכרזת המנכ"ל

 

בברכת חגי פסח ופסחא שמחים לכם ולבני משפחותיכם, ואביב נהדר של התאוורות, התחדשות, צמיחה והתפתחות.

שלכם,

ד"ר זיו רוזנבוים

מנהל המרכז הרפואי העמק

___________________________________________________

מינויים חדשים

ברכות חמות והצלחה רבה למינויים החדשים:

  • ד"ר אלינה גרמן, על מינויה למנהלת השירות לאנדוקרינולוגיה וסוכרת ילדים.
  • דנה קנרש, על מינויה למנהלת היחידה לתזונה ודיאטה.
  • לילה ח'לילה, על מינויה לאחות אחראית בחדרי הניתוח.
  • אירינה מרקו, על מינויה לאחות כללית.
  • טטיאנה גוטמן, על מינויה לאחות אחראית במחלקת אף אוזן גרון.
  • ד"ר לימור אילן בושארי, על מינויה למנהלת מערך הקרדיולוגיה.
  • ד"ר יהודה בן דוד, על מינויו למנהל היחידה הגניקואונקולוגית במחלקת נשים ויולדות.
  • ד"ר יפעת כדן, על מינויה למנהלת שירות במחלקת נשים ויולדות.
  • ד"ר עידן סגל, על מינויו למנהל שירות המרפאה הנוירולוגית לילדים.
  • ד"ר לאוניד רושקובן, על מינויו למנהל שירות מכון הרנטגן.

נאחל לכולם הצלחה רבה בתפקיד!

___________________________________________________

ברכות לעוברי הבחינות, לרשימה המלאה לחצו על הקישור.

 ______________________________________________________

שאלתם מדוע הואר בית החולים בצבעי ירוק, ורוד וכחול?
לציון יום המחלות הנדירות הבינלאומי

העמק מואר לציון יום מחלות נדירות.jpgבאחרונה הכיר משרד הבריאות במרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית כמרכז ארצי מתמחה לחולים במחלות נדירות. העמק הוא בין המרכזים הרפואיים הבודדים בישראל שזכה להכרה כזאת. במסגרת יום המודעות הבינלאומי למחלות נדירות, הואר הבניין המרכז בחזית המרכז הרפואי בצבעי הלוגו של הקואליציה למחלות נדירות.
הארת הבניינים בישראל, בשיתוף עם 'הקואליציה למחלות נדירות' נועדה להעלות את המודעות למחלות נדירות שונות, איתן מתמודדים בישראל כ-5% מהאוכלוסייה.
באחרונה, הכיר משרד הבריאות במרכז הרפואי העמק כמרכז ארצי למחלות נדירות, המנוהל בהובלה משותפת של פרופ' סתוית אלון-שלו מנהלת המכון לגנטיקה רפואית ופרופ' רונן שפיגל, מנהל מחלקת ילדים ב', וזאת בזכות יכולת מוכחת של בית החולים לאבחן מחלות נדירות ולאפשר טיפולים מתקדמים ביותר בחלק מהמחלות הנדירות שלהן כבר נמצא טיפול. המרכז מיועד לתת מענה מקצועי רב- תחומי למשפחות עם מחלות אלה, הכולל אפיון, זיהוי ואבחון של גורמים גנטיים, ייעוץ גנטי למשפחות, מעקב רפואי, טיפול ושיקום של החולים.
במסגרת הכנס השנתי של הקואליציה למחלות נדירות הוענק 'אות הוקרה למקדמי תחום הטיפול במחלות נדירות' בקטגוריה של איש מחקר, לרופאה בכירה מהמרכז הרפואי העמק, ד"ר רוני דודיוק-גד, סגנית מנהל מחלקת עור, על מחקרה פורץ הדרך בנושא מחלת העור דרייר.
ה'קואליציה למחלות נדירות', היא ארגון גג המונה תחתיו 50 עמותות וארגוני חולים, ששם לעצמו למטרה לקדם נושאים חשובים עבור החולים ובני משפחותיהם. במסגרת יום המודעות הוארו אמש עשרות מבנים ברחבי הארץ והעולם בצבעי ירוק, כחול וורוד, צבעי הלוגו של הקואליציה למחלות נדירות.

______________________________________________________

  חג אביב שמח!