כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

בזמן שישנת

תכירו את הצוות ששומר עליכם בזמן שאתם ישנים בחדר ניתוח

צוות חדר ניתוח והרדמה

​השם המקצועי שלהם הוא רופאים מרדימים, אולם בפועל הם רופאים שעל בסיס הידע העמוק על תפקוד גוף האדם, מיומנויות בטיפול נמרץ, מומחיות בהרדמה וטיפול בכאב - מנצחים על כל מערכות הגוף בשעת הניתוח, מאזנים את השינויים הלא רצויים ושומרים על התפקוד התקין של הגוף.


“תחום ההרדמה מחייב את הרופאים העוסקים בו ללמוד את רוב תחומי הרפואה”, מסביר ד”ר מיכאל רודין, מנהל מערך ההרדמה וטיפול נמרץ במרכז רפואי העמק. “אנחנו מטפלים בחולים בכל הגילאים, החל בפגים ובתינוקות בני יומם ועד מבוגרים בני למעלה מ- 90 ואנחנו חייבים להכיר לעומק את כל מערכות הגוף ולדעת להתמודד עם כל המצבים הרפואיים שעלולים לסכן את המטופל בזמן הניתוח”.


צוות מחלקת ההרדמה וחדרי הניתוח במרכז רפואי העמק כולל רופאים מרדימים, צוות אחיות מיומנות בתחום ההרדמה וההתאוששות, ומקצועות תומכים ובהם טכנאי הרדמה, סניטרים וכוחות עזר ייעודיים לחדרי הניתוח. רוב הרופאים הבכירים במחלקת הרדמה הם בעלי שתי התמחויות שונות בהרדמה ובכאב או בהרדמה ובטיפול נמרץ.

חדר הניתוח הוא סוג של סיר לחץ תמידי, הדריכות תמיד קיימת והצורך להגיב ולפעול מידית כדי להציל חיים, ולא כמשל. ולכן, בכל שעה נתונה ביום ובלילה, בסופי שבוע ובחגים נמצא בחדר הניתוחים במרכז רפואי העמק רופא בכיר, המומחה בהרדמה שמוכן לתת מענה לכל מצב רפואי המחייב ניתוח.


"בחרנו במקצוע מאתגר ותובעני מאד שעוסק בשמירת חיי אדם בכל רגע נתון, ואנחנו שבעי רצון מהבחירה למרות שהמטופלים לא תמיד מכירים אותנו ולא תמיד מודעים לכך שהצלנו את חייהם. גם היום, אחרי שאני עוסק בתחום כ - 30 שנים קיימים ניתוחים שיש בהם הרבה מתח והרבה אדרנלין בשבילי, למשל בהרדמה של ניתוח פג שמשקלו פחות מקילוגרם אחד. אבל הסיפוק הוא מיידי, כשניתוח מורכב מסתיים והמנותחים - לא משנה אם זה פג זעיר או סבתא מבוגרת מתעוררים והם נינוחים ומרגישים טוב - אני יודע שבחרתי במקצוע הנכון".