כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

גאוות העמק- אירוע המצויינות השנתי במרכז הרפואי העמק, הוענק אות מפעל חיים למתאמת ההשתלות חפצי גוטמן

אות מפעל חיים הוענק היום לחפצי גוטמן מתאמת ההשתלות במרכז הרפואי העמק, במסגרת אירוע המצויינות השנתי של בית החולים.

​כמדי שנה, מתקיים בעמק אירוע מצויינות חגיגי שמטרתו להעלות על נס את אנשי הצוות המצטיינים שנבחרו בהמלצה של כל סגל בית החולים.

פרסי מצויינות הוענקו השנה לד"ר לי גולדשטיין, מנהלת היחידה לפרמקולוגיה קלינית ורופאה בכירה במחלקה פנימית ג' שלה הוענק גם פרס מנכ"ל הכללית, פרופ' אהוד דוידסון. לאסף עקירב, מחסנאי במחסן הציוד הרפואי של בית החולים, אלה סיאנוב, המזכירה הרפואית במרפאה האורתופדית, ולאלכס שטרקמן, אח במכון הגסטרו. בשם המצטיינים דיברה ד"ר לי גולדשטיין וסיפרה: "אמא שלי תמיד אמרה לי שלא חשוב לה בכלל שאהיה הכי טובה או שאהיה במקום הראשון, מה שחשוב לה זה לדעת שעשיתי את מיטב יכולתי. המשפט הזה נאמר לי בהרבה הזדמנויות בילדותי, בבגרותי ומלווה אותי עד היום".

במסגרת טקס המצויינות הוענק ציון לשבח לציונה ביטון, המזכירה הרפואית במכון הממוגרפיה על התנדבותה בבית החולים ומחוצה לו. מזה 4 שנים ציונה מובילה ומארגנת מבצעי התרמת שיער עבור נשים חולות סרטן, מתנדבת באופן קבוע בבית אבות ובמקומות נוספים. ציון לשבח נוסף הוענק לקציעה כהן, אחות מומחית בטיפול תומך ביחידה הפליאטיבית בעמק. קציעה תקבל את אות נשיא המדינה על היותה מחוללת שינוי במערכת הבריאות בישראל.

בנוסף, המחלקות והיחידות שקיבלו פרסי מצוינות הן: פנימית א' בניהולה של ד"ר סופי רימברוט והאחות האחראית ברכה יוספי, היחידה למחלות זיהומיות ומניעת זיהומים בניהולה של ד"ר ביביאנה חזן והאחות האחראית איריס אברהם, המחלקה לרפואה דחופה בילדים בניהולו של ד"ר גילעד חן והאחות האחראית אוסנת נאור, מחלקת האחזקה בניהולו של אבי פלדהיים ומחלקת משאבי אנוש בניהולה של אורדית מור.

הרגע המרגש ביותר בטקס נרשם כאשר חפצי גוטמן, מתאמת ההשתלות של בית החולים, קיבלה אות מפעל חיים. חפצי, שעובדת בבית החולים מגיל 20, הקימה את מערך ההשתלות בעמק ותרמה להצלת חייהם של רבים. לדבריה "זוהי זכות גדולה להיות שותפה במפעל גדול של הצלת חיי אדם. להיות מתאמת השתלות זו שליחות. למרות הכוננויות והדריכות הנפשית הנדרשת ממני וממשפחתי בכל לילה, בשבתות ובחגים, הסיפוק הוא אדיר וההרגשה מאוד מתגמלת כאשר אני מקבלת את הסכמתם של המשפחה לתרום את איברי יקיריהם ברגע כה קשה וכואב אבל אני יודעת שהאיברים יצילו וישפרו את איכות חייהם של מטופלים רבים שזקוקים להם מאוד".

כאשר חפצי צעדה לבמה לקבל אות מפעל חיים, הקהל כולו נעמד על רגליו והריע לאישה המיוחדת.