כללית שלי
מרכז רפואי העמק

העתיד כבר כאן: במחלקות הילדים ב"עמק" יטפלו בילדים תוך שימוש במשקפי מציאות מדומה כדי להפחית כאב וחרדה

במערך רפואת הילדים במרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית יוכנסו לשימוש משקפי מציאות מדומה, במטרה להפחית כאב, אי נוחות וחרדה אצל ילדים, בזמן בדיקות וטיפולים.

​משקפי המציאות המדומה נתרמו למרכז הרפואי העמק על ידי ארגון "צעצועים של שמחה" ("Toys for hospitalized children" ) מניו יורק. נשיא הארגון ג'יי ג'יי הכט (JJ Hect), סיפר במהלך ביקורו אמש בבית החולים כי הארגון הוקם על ידי סבו והוא ממשיך את דרכו. הארגון פועל בארצות הברית מזה כמה עשורים, וכעת לראשונה נוצר קשר עם המרכז הרפואי העמק בישראל. במהלך ביקורו במחלקות הילדים העניק הכט לצוותים את המכשירים של המציאות המדומה במטרה להפחית כאב וחרדות אצל ילדים שעוברים הליכים רפואיים שונים, ואף חילק משחקים ומתנות לילדים המאושפזים.

לדברי מיכל קריל, מנהלת השירות וחוויית המטופל במרכז הרפואי העמק "זוהי תרומה ראשונה לבית חולים בישראל של ארגון שעושה עבודת קודש בבתי חולים בארה"ב כבר הרבה מאד שנים. המציאות המדומה מייצרת סביבה חדשה לגמרי על ידי מחשב וניתן לחוות אותה דרך משקפיים מיוחדים. מי שמשתמש במשקפיים אלה מרגיש כאילו הוא נמצא בתוך עולם אמתי ולכן האפשרויות לטיפול בילדים שמתמסרים לחוויה של המציאות המדומה הן כמעט בלתי מוגבלות. המציאות המדומה מסיטה את תשומת לבם של הילדים וכך אנו נוכל לסייע להם להתמודד עם כאב וחרדה כאשר הם נדרשים לעבור פעולות רפואיות שכרוכות לעיתים בכאב ובאי נוחות".

מתנה מצעצועים של שמחה.JPG