כללית שלי
מרכז רפואי העמק

הכנס הארצי ה -4 לקוסמטיקאיות במרכז רפואי העמק

​במרכז רפואי העמק מקבוצת כללית יתקיים בשישה ביוני, זו השנה הרביעית ברציפות הכינוס הארצי השנתי של הקוסמטיקאיות בישראל, במטרה להכשיר מקצועית את הקוסמטיקאיות בתחומים של בריאות העור והגילוי המוקדם של סרטן העור. הכנס מתקיים בשיתוף עם ארגון הקוסמטיקאיות בישראל בהובלתו וניהולו המקצועי של ד"ר עזיז שופאני, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז רפואי העמק.

לדברי ד"ר שופאני, "אנחנו רואים בקוסמטיקאיות שותפות בטיפול ולעיתים אף מסייעות באבחון של מצבים רפואיים בעור שדורשים התערבות רפואית, ולכן התחלנו לפני 4 שנים מסורת שאנו מתכוונים להמשיך, במטרה להעמיק את הידע של הקוסמטיקאיות בתחומי הרפואה הרלוונטיים לתחום העיסוק שלהן.
כך למשל, נעסוק בכנס בגידולי העור השונים, ונדבר על סימנים מחשידים שבהן קוסמטיקאיות צריכות להפנות מטופלות לאבחון רפואי, וכן נדבר על טיפולי רגליים קוסמטיים אצל נשים עם מחלת הסוכרת, שהן אוכלוסייה בסיכון לפתח סיבוכים".

הכינוס הארצי השנתי של הקוסמטיקאיות, מתקיים ביוזמת היחידה לפיתוח קשרי חוץ ויזמות עסקית בניהולו של משה קידר ובסיוע מזל גווילי, בשיתוף עם ארגון הקוסמטיקאיות במחוז המרכז בראשותה של היו"ר אורנה ובר.

השנה יוקדשו כל ההכנסות מיום העיון לטובת הקמת המרכז לאבחון וטיפול בסרטן העור שצפוי להיחנך בחודשים הקרובים בבניין מרפאות חדש במרכז רפואי העמק.


בין ההרצאות שיועברו השנה לקוסמטיקאיות – טיפול במחלות עור הורמונאליות, טיפול בצלקות של אקנה וכוויות באמצעים טיפוליים חדשניים, חשיבות היגיינת הידיים בקרב מטפלים, טיפול רפואי קוסמטי בפנים שעברו טיפולי אסתטיקה, וכן על הקשר בין תזונה לריפוי פצעים.

ד"ר עזיז שופאני, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית