כללית שלי
מרכז רפואי העמק

קבוצת תמיכה יחודית בצפון להורים לילדים הלוקים במחלות מעי דלקתיות כרוניות

היחידה לגסטרואנטרולוגיה ילדים במרכז רפואי העמק בניהולה של ד"ר שרית פלג פותחת בימים אלה קבוצת תמיכה ולמידה להורים לילדים ומתבגרים המתמודדים עם מחלה כרונית של המעיים, מחלת מעי דלקתית.

​הקבוצה מיועדת לבני משפחה במטרה להקל על ההתמודדות עם המחלה בהיבטים הרפואיים, החברתיים והפסיכולוגיים, והיא תימשך על פני 7 מפגשים שיכללו פגישות ושיחות עם אנשי מקצוע בכירים ובעלי ניסיון רב.

מחלות מעיים דלקתיות מתאפיינות בכאבי בטן ושלשולים, לעיתים גם פעילות מעיים מוגברת. החולים סובלים מירידה במשקל ואנמיה בשל חוסר היכולת של המעיים לספוג את הברזל מהמזון. כתוצאה מכך, מתבגרים החולים במחלה סובלים מעייפות, קשיים בפעילות גופנית ואף קשיי ריכוז. הקושי בהתמודדות עם מחלה כרונית עלול להתגבר במהלך גיל ההתבגרות הלא פשוט. מתבגרים הסובלים ממחלות מעי דלקתיות עלולים לחוות קשיים רגשיים, חברתיים וקשיים בבית הספר ובמסגרות שונות.

קבוצת התמיכה תתקיים כשירות למטופלים ובני משפחה והיא איננה כרוכה בתשלום, בהשתתפות ד"ר שרית פלג מנהלת יחידת גסטרו ילדים, שתעדכן על החידושים בטיפול במחלות IBD, ד"ר גיא שוסהיים, מנהל היחידה לבריאות הנפש של ילדים ונוער, בנושא ההיבטים הפסיכולוגיים בהתמודדות עם המחלה, יעל שמעיה דיאטנית ביחידת גסטרו ילדים תעסוק בתזונה מותאמת לחולי מחלות מעי דלקתיות. את הכנס מרכזות ומנחות אילנית לזימי, האחות האחראית ביחידת גסטרו ילדים, ועינב מירן, עובדת סוציאלית של היחידה.

בנוסף, יהיו סיפורים אישיים ומרתקים, טיפים שימושיים ואפשרות לשאול את כל מה שהורים צריכים לדעת כדי לסייע לילדיהם להתמודד עם המחלה.

המפגשים יתקיימו בימי ראשון בשעה שבע בערב בבניין המרפאות החדש (מס' 8)
לפרטים והרשמה- אילנית לזימי: 050-8565836
Ilanit_la@clalit.org.il