כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

מחזקים את הרפואה הדחופה

ב - 20.12 יתקיים יום התרמה מיוחד ברדיו קול רגע בהובלת חיים הכט וצוות התחנה להקמת יחידת סיטי ממוגנת במיון במרכז רפואי העמק

בימים אלה מוקמת במרכז רפואי העמק יחידתCT מתקדמת וממוגנת במחלקה לרפואה דחופה בעלות של 10 מיליון ₪, במטרה לקדם את האבחון והטיפול של הפונים אל המיון ולהציל חיים.

ב - 20.12 יתקיים יום התרמה מיוחד ברדיו קול רגע בהובלת חיים הכט וצוות התחנה. לתרומה מאובטחת באמצעות כרטיס האשראי

גיורא ענבר, יו"ר הקרן לפיתוח מרכז רפואי העמק: "אני קורא לכל תושבי העמק להתגייס ולתרום, במטרה לסייע לצוות הנהדר והמסור של בית החולים לשרת אותנו במקצועיות הרבה ביותר".

גיורא.jpg 

גיורא ענבר, יו"ר עמותת הידידים 

בימים הקרובים יחלו עבודות הבניה בתוך המחלקה לרפואה דחופה במרכז רפואי העמק במטרה להתקין מכשיר סיטי המתקדם ביותר בתוך המחלקה לרפואה דחופה, כדי לאפשר גישה מהירה וישירה למטופלים הנזקקים לבדיקת סיטי דחופה, לקדם את האבחון ולברר את הסיבה למצבם הרפואי וכך לזרז את הטיפול הרפואי הנדרש.
בהתאם להנחיות משרד הבריאות מהשנים האחרונות, יותקן מכשיר הסיטי באתר ממוגן כדי שיוכל להמשיך לתת מענה רפואי ולפעול כסדרו גם בשעת חירום ממושכת.

"מדובר בפרוייקט רפואי חשוב מאד כדי לקדם את מהירות הטיפול והאיכות הרפואית למען תושבי העמק שנזקקים לשירותי בית החולים, ולכן עמותת הידידים התגייסה לסייע להנהלת מרכז רפואי העמק לגייס את המשאבים החסרים כדי להשלים את הפרוייקט בתוך זמן קצר", מסביר תא"ל במיל גיורא ענבר, יו"ר עמותת הידידים אשר מוביל את אירועי ההתרמה למען מרכז רפואי העמק ביחד עם מנכ"ל העמותה ויקטור בן נעים ועם כל חברי העמותה, התורמים וידידי המרכז הרפואי וראשי הרשויות בצפון.

גיורא.jpg 

ויקטור בן נעים, מנכ"ל עמותת הידידים 

יחידת הסיטי החדשה תופעל ותנוהל על ידי המערך לדימות רפואי בניהולו של ד"ר זיו נאמן, ותשרת את כל המיונים, המחלקות והמכונים של מרכז רפואי העמק. חשיבות המכשיר החדש היא מכרעת בתהליך קבלת ההחלטות לגבי המטופלים הנמצאים בחדר המיון. כיום, עשרות מטופלים ביממה, ובהם חולים שמצבם קשה מאד, משונעים כברת דרך אל המכון לדימות אשר נמצא בבניין ובקומה שונה מהמיון, מצב המהווה לעתים סכנה לשלומם של המטופלים.

"העלות של הקמת יחידת הסיטי במיון מגיעה ל 10 מיליון ₪ בשל עלות המכשיר ועלויות הבנוי הנדרשות למיגון האתר, מתוכם אנחנו מעוניינים לגייס 2.5 מיליון ₪ מהתורמים היקרים שלנו ומהציבור שגר בעמק ומשתמש בשירותי בית החולים. אני קורא לחברים ולשכנים שלנו, לכל תושבי הצפון להצטרף אלינו ולתרום כל אחד כפי יכולתו, אנשי עסקים, ילדים והוריהם, תלמידים ומורים. לכולנו מטרה אחת- לסייע לצוות המצוין של בית החולים לשמור על בריאותנו ולהמשיך ולשרת אותנו במקצועיות ובמסירות. אנחנו, חברי עמותת הידידים מצפים בכיליון עיניים לתרומותיכם ונעשה כדי לעמוד יחד ביעדים שהצבנו", מסכם ענבר.

יתרונות הסיטי הממוגן החדש במיון

  • בדיקות מהירות מכף רגל עד ראש תוך שניות ספורות
  • קרינה מופחתת ומותאמת לילדים
  • כמות מינימאלית נדרשת של חומרי ניגוד בהזרקה תוך ורידית
  • אבחון מהיר ומדוייק של "שבץ מוחי"
  • מיפוי לב
  • אבחון מדוייק בפציעות טראומה הנגרמות מתאונות, טרור ועוד
  • אבחון מהיר ומדוייק של מחלות סרטן ומצבים רפואיים מורכבים

רשמו ביומן

ביום שלישי, 20/12/2016 יקיים רדיו "קול רגע" יום התרמה מיוחד לטובת הקמת יחידת סיטי במחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז רפואי העמק, בהובלת חיים הכט וצוות הרדיו, בהשתתפות ראשי הערים וראשי הרשויות בצפון, תורמים וידידים יקרים, ובעזרתכם הנדיבה. כולכם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק של רדיו קול רגע והקרן לפיתוח מרכז רפואי העמק ובאתר.
 

לפרטים והעברת תרומות, עמותת הידידים: 04-6494002 ובאתר העמק, לתרומה מאובטחת באמצעות כרטיס האשראי