כללית שלי
מרכז רפואי העמק

בדיקות כושר במרכז רפואי העמק לכבוד יום המודעות לפיזיותרפיה

מאות עוברי אורח, מבקרים ואף אנשי סגל המרכז הרפואי העמק עברו לרגל יום הפיזיותרפיה הבינלאומי סדרת מבחני כושר גופני שבדקו האם הכושר הגופני שלהם תואם את גילם ומצבם הבריאותי, או שעליהם לשפר את הכושר והרגלי התזונה.

​לדברי עפרה ארבל, מנהלת המכון לפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק שיוזמת את האירוע מזה כמה שנים, "מטרת מבחני הכושר הללו היא לשקף לנבדקים האם מצבם הגופני תקין או שיש לשפרו באמצעות יעוץ רפואי, והכוונה לפעילות גופנית מותאמת".

אל יום הפיזיותרפיה חברו דיאטניות קליניות מהיחידה לתזונה ודיאטה במרכז רפואי העמק בניהולה של ציפי שמעיה. בין היתר הציבו הדיאטניות דוכן שבו הציגו כמה סוכר או מלח יש במוצרים מעובדים שונים שאנו רוכשים, ולמרות שרובנו יודעים שבמשקאות ממותקים יש כמות גדולה של כפיות סוכר, רוב המשתתפים הופתעו לגלות שאפילו במשקאות של מים בטעמים יש כ- 4 כפיות סוכר בכוס.

לדברי הפיזיותרפיסט רני ווינר יש כמה בדיקות פשוטות שניתן לבצע בבית שנותנות לנו מושג על המצב הגופני שלנו. "למשל אישה בגילאי 50 עד 59 צריכה להיות מסוגלת לעמוד על רגל אחת ללא תזוזה לפחות במשך 36 שניות, וגבר בגיל זה צריך להיות מסוגל לעמוד כך לפחות במשך 38 שניות. במבחן פשוט נוסף שבודק כושר מתבקשים להתיישב ולקום מכיסא ברצף תוך שילוב ידיים במשך 30 שניות ולספור את מספר הפעמים שהצלחנו. ניתן למצוא בדף הפייסבוק של מרכז רפואי העמק את המבחנים ולבצע בבית, ובמידה שהתוצאה לא תואמת אנחנו ממליצים לדבר על כך עם רופא המשפחה", מסביר וינר.

עוד נהנו המשתתפים ביום הפיזיותרפיה מהמלצות אישיות בנוגע לתזונה המומלצת בגילאים שונים ואף ביחס לפעילות הגופנית שאנו מבצעים.