כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

פסגת הטכנולוגיה: סריקות MRI טובות ומהירות יותר ומרעישות פחות

מכשיר ה-MRI המתקדם ביותר בעולם נחנך במרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית.

מכשיר ה – MRI המתקדם בעולם, מסוג 3 טסלה של חברת סימנס נחנך במרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית. טקס החנוכה התקיים במעמד מנכ"ל הכללית פרופ' אהוד דודסון, ובהשתתפות ד"ר אורלי ויינשטיין סמנכ"ל חטיבת בתי החולים בכללית, גדי כהן, סמנכ"ל תשתיות ולוגיסטיקה בכללית, וד"ר מורדי דיין, מנהל מחוז הצפון בכללית.

לדברי מנהל המרכז הרפואי העמק, ד"ר זיו רוזנבוים: "אני גאה ושמח לחנוך את היחידה החדשה ל- MRI, שיש בה שילוב של התשתיות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ביחד עם רופאים ואנשי דימות מיומנים ומקצועיים, שיתנו לתושבי הצפון איכות רפואית ברמה הגבוהה ביותר".

המכשיר החדש של חברת סימנס הוא המתקדם ביותר שקיים בתחום זה של הטכנולוגיות הרפואיות. העיצוב חדשני והמכשיר יודע להתאים עצמו באופן מיטבי לגופו של המטופל באמצעות טכנולוגיה מתקדמת.

"זהו יתרון משמעותי מכיוון שבדיקות MRI הן מאתגרות מאוד עבור חלק מהמטופלים וכך נוכל להקל עליהם. נוסף על כך, במכשיר קיימת טכנולוגיה להפחתת רעש בזמן סריקה ולכן הוא ידידותי יותר למטופלים. חלק גדול מהסקירות של המוח, עמוד השדרה, מערכת השלד, בטן ואגן שיבוצעו במכשיר יהיו מהירות יותר בכ-30-40% לעומת מכשירים אחרים", מסביר ד"ר זיו נאמן, מנהל מערך הדימות הרפואי המרכז הרפואי העמק.

"מכשירי MRI יעילים מאוד באבחון מחלות ופגיעות שונות במוח, בעמוד השדרה, בכלי הדם ובאיברים נוספים", מסביר ד"ר ראוף זינה, מנהל יחידת הMRI בעמק. "המכשיר סורק את האיברים הפנימיים באמצעות מגנט מיוחד ומייצר תמונות תלת ממדיות שמאפשרות לרופאים לאבחן את מצבם של המטופלים בצורה המדויקת ביותר. בסריקותMRI אין קרינה מייננת ולכן המכשיר בטוח לשימוש אפילו בהריון".

טקס חנוכת MRI.JPG