כללית שלי
מרכז רפואי העמק

כנס מטופלים יחודי לחולי מחלות קרוהן וקוליטיס במרכז רפואי העמק

200 חולי קרוהן וקוליטיס כיבית ובני משפחותיהם הגיעו למרכז רפואי העמק לכנס מטופלים יחודי שארגן צוות המרכז למחלות מעי דלקתיות במרכז רפואי העמק בניהולו של ד"ר ערן זיתן, בשיתוף עם העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית בישראל.

​מחלות קרוהן וקוליטיס כיבית הן מחלות מעי דלקתיות כרוניות המתאפיינות בתהליך של דלקת שבו מערכת החיסון העצמונית יכולה לגרום לכיבים במערכת העיכול ולדלקת באיברים נוספים, לצד תקופות של הפוגה. בישראל שכיחות גבוהה במיוחד של מחלות מעי דלקתיות מסיבות שאינן לגמרי ברורות, ועשרות אלפי חולים סובלים ממחלות קרוהן ומקוליטיס כיבית. אחת הסברות לעלייה המשמעותית בתחלואה בעשור האחרון נובעת מהמרכיבים התזונתיים סביבתיים, אוכל מעובד ומתועש, עישון, זיהום אויר, עודף היגיינה ועוד. מחלות אלה עלולות לגרום למגוון רחב מאוד של תסמינים שכלל אינם קשורים למערכת העיכול, וכוללים חולשה, עייפות, כאבי שלד ומפרקים, אנמיה, נגעים בעור ובעיות רפואיות אחרות.

מטרת הכנס, שנערך זו השנה השנייה ברציפות במרכז רפואי העמק היא להעלות את המודעות למחלה ולספק למטופלים את המידע הרפואי המעודכן והאמין ביותר שקיים.

בין נושאי הכנס דובר על היתרונות והחסרונות בשילוב קנאביס רפואי בטיפול במחלות קרוהן וקוליטיס כיבית, נושא שהוצג על ידי רופאי גסטרו בכירים, וכן הוצגו סיפוריהם של 2 חולים במחלות מעי דלקתיות שהתמודדותם עם המחלה מעוררת השראה.

הרצאות מהכנס יועלו לערוץ היוטיוב של מרכז רפואי העמק לטובת מטופלים שלא יכלו להגיע לכנס.