כללית שלי
מרכז רפואי העמק

העמק: מחזקים את הרפואה הדחופה בצפון

שידור התרמה מיוחד להקמת יחידת סיטי ממוגנת במיון במרכז רפואי העמק- עמק תרום 2016

​בימים הקרובים יחלו עבודות הבנייה במחלקה לרפואה דחופה במרכז רפואי העמק, להקמת סי.טי פרימיום מהדור החדש בעלות של 10 מיליון ₪, כדי לקדם את האבחון למטופלים הזקוקים לבדיקת סיטי דחופה הפונים אל המיון, וכך לזרז את הטיפול הרפואי הנדרש, ולהציל חיים.

ביום שלישי הקרוב, 20 בדצמבר יתקיים יום התרמה מיוחד ברדיו קול רגע בהובלת חיים הכט וצוות התחנה שיוקדש להתרמת הציבור ואנשי העסקים באזור הצפון למען מטרה חשובה זו.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות מהשנים האחרונות, יותקן מכשיר הסיטי באתר ממוגן כדי שיוכל להמשיך לתת מענה רפואי ולפעול כסדרו גם בשעת חירום ממושכת.

"כולנו מקווים שתמיד נהיה בריאים ולא נזדקק לעזרה רפואית, אבל חשוב לנו לדעת שכאשר בכל זאת יש צורך, נקבל את הטיפול הרפואי בידיים הטובות ביותר ועם האמצעים המתקדמים ביותר. יחידת הסיטי שנקים במיון שלנו בעזרתכם, תסייע לצוותים המסורים והמקצועיים שלנו לטפל בתושבי הצפון בצורה המיטבית, עם המכשור האבחוני המתקדם והמדוייק ביותר. תרומה לבית החולים היא תרומה שחוזרת אל לתושבי הצפון", אמרה מנהלת מרכז רפואי העמק פרופ' אורנה בלונדהיים.

יחידת הסיטי החדשה תופעל ותנוהל על ידי המערך לדימות רפואי בניהולו של ד"ר זיו נאמן. כיום, עשרות מטופלים ביממה, ובהם חולים שמצבם קשה מאד, משונעים כברת דרך אל המכון לדימות אשר נמצא בבניין מרוחק ובקומה שונה מהמיון, מצב המהווה לעתים סכנה לשלומם של המטופלים.

"מדובר בפרוייקט רפואי חשוב מאד כדי לקדם את מהירות הטיפול והאיכות הרפואית למען תושבי העמק שנזקקים לשירותי בית החולים, ולכן עמותת הידידים התגייסה לסייע להנהלת מרכז רפואי העמק לגייס את המשאבים החסרים כדי להשלים את הפרוייקט בתוך זמן קצר", מסביר תא"ל במיל גיורא ענבר, יו"ר עמותת הידידים אשר מוביל את אירועי ההתרמה למען מרכז רפואי העמק ביחד עם מנכ"ל העמותה ויקטור בן נעים ועם כל חברי העמותה, התורמים וידידי המרכז הרפואי וראשי הרשויות בצפון.
"העלות של הקמת יחידת הסיטי במיון מגיעה ל 10 מיליון ₪ בשל עלות המכשיר ועלויות הבנוי הנדרשות למיגון האתר. אני קורא לחברים ולשכנים שלנו, לכל תושבי הצפון להצטרף אלינו ולתרום כל אחד כפי יכולתו. לכולנו מטרה אחת- לסייע לצוות המצוין של בית החולים לשמור על בריאותנו ולהמשיך ולשרת אותנו במקצועיות ובמסירות", מסכם ענבר.

יתרונות הסיטי הממוגן החדש במיון

  • בדיקות מהירות מכף רגל עד ראש תוך שניות ספורות
  • קרינה מופחתת ומותאמת לילדים
  • כמות מינימאלית נדרשת של חומרי ניגוד בהזרקה תוך ורידית
  • אבחון מהיר ומדוייק של "שבץ מוחי"
  • מיפוי לב מדוייק שימנע לעיתים צנתור
  • אבחון מדוייק בפציעות טראומה הנגרמות מתאונות, טרור ועוד
  • אבחון מהיר ומדוייק של מחלות סרטן ומצבים רפואיים מורכבים

לפרטים ותרומות, עמותת הידידים: *5531
לתרומה מאובטחת באמצעות כרטיס אשראי באתר העמק