כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

כנס ראשון בצפון לחולים במחלות דם ממאירות

כ100 חולים במחלות המטואונקולוגיות, מחלות דם ממאירות, השתתפו בכנס ייחודי שנערך בעמק על ידי המכון להמטולוגיה ביוזמתם של מנהל המכון ד"ר אריאל אביב והאחות האחראית הילה ברוזה.

הכנס נעשה בשיתוף עם עמותות חולים במחלות המטולוגיות, ובהן עמותת אמ"ן –האגודה למיאלומה נפוצה בראשותה של ורדה שוהם, חלי"ל האור בראשותו של גיורא שרף ועמותת CML , ובו ניתנו הרצאות מותאמות לחולים במחלות השונות שמטופלות במכון להמטולוגיה ובהן מחלות לימפומה, מיאלומה, מחלות לוקמיה שונות, MDS ועוד.

את הכנס פתחו מנהלת מרכז רפואי העמק פרופ' אורנה בלונדהיים ופרופ' מיטלמן יו"ר האיגוד ההמטולוגי, שנשאו דברי ברכה והודו לכל אנשי הצוות במכון להמטולוגיה על התגייסותם במטרה להקים כנס איכותי וחשוב בעבור המטופלים ובני משפחותיהם.

הכנס כלל הרצאות בנושא תזונה לחולי סרטן, התמודדות עם סוגיות נפשיות, מחקרים קליניים וטיפול בבני משפחה וכן ניתנו גם הרצאות על מחלות כגון מיאלומה נפוצה, תסמונת מיאלודיספלסטית, לימפומה ולוקמיה. בצורה זו, לראשונה בארץ יכלו כל החולים ההמטולוגיים להתכנס תחת קורת גג אחת ולחלוק נושאים משותפים, ובמקביל גם לקבל מידע רלוונטי למחלתם הספציפית.

לדברי ד"ר אריאל אביב, "מטרת הכנס הייתה להיפגש עם המטופלים שלנו שלא בסביבה הטיפולית הרגילה, לאפשר להם לשאול שאלות בנושאים שמעסיקים אותם, לתת מידע רחב יותר בנושאים אלה על ידי אנשי הצוות המיומנים שלנו, ובאופן זה לסייע בהתמודדות הלא פשוטה שלהם ושל בני משפחותיהם עם מחלתם. חלק מההרצאות ניתנו לכל המטופלים, ובחלק השני חילקנו את החולים לחדרים שונים לפי סוגי המחלות שהם לוקים בהן, ובכל חדר התקיימה שיחה אינטימית של אנשי צוות שלנו עם קבוצת חולים שחווה דברים דומים בנוגע למחלה, להתמודדות הפיזית, הרגשית, החברתית ועוד".

הילה ברוזה האחות האחראית במכון להמטולוגיה מסכמת: "התגובות הטובות שקיבלנו מהמטופלים ובני משפחותיהם מרגשות אותנו מאד, ואנחנו מרגישים שהם יצאו עם כלים טובים יותר להמשך המסע שלהם בהתמודדות עם מחלתם".

צפו בקטעים מהכנסלסרטונים נוספים