כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

מטופלי הדיאליזה במרכז הרפואי העמק יצאו לטייל בארץ ישראל

חרף הקשיים והלוגיסטיקה המורכבת שבהוצאת מטופלי דיאליזה לטיול בצפון הארץ, צוות המחלקה לנפרולוגיה במרכז הרפואי העמק הצליח להגשים למטופלים שלהם חלום ויחד, יצאו ליום כיף.

​המטופלים, שסובלים מבעיות בכליות כמו אי ספיקה כלייתית, זקוקים לטיפולי דיאליזה  כמה פעמים בשבוע. במהלך הטיפול הם מחוברים למכונות שמוציאות מהגוף רעלים, עודפי מים ומלחים שהצטברו ומחזירות לגוף את המרכיבים החיוניים שחסרים לו. בעצם, זו פעולה שמחליפה את פעולת הכליות. הטיפולים אינם פשוטים, ומצריכים מהמטופלים המון זמן ותעצומות נפש.

 

"דווקא משום שהמטופלים שלנו לרוב אינם יכולים לצאת לטייל בכוחות עצמם, היה חשוב לנו לארגן את הטיול. בתמיכה של אנשים טובים הצלחנו לארגן את הטיול הזה", מספרת נירה קרת, האחות האחראית במחלקה לנפרולוגיה במרכז הרפואי העמק. "אירית חי, מהשירות הסוציאלי במחלקה, פעלה רבות כדי להוציא את הטיול לפועל. יצאנו בחסות עמותת חולי הדיאליזה והאחראית על ההסברה והתרבות, אורלי מיכה הנהדרת. סייעה לנו גם לימור רגב, חברת עמותת ידידי בית החולים שאף הצטרפה לטיול, וריגש אותנו באופן מיוחד המטופל שלנו- צברי כהן, שאסף כסף לטיול מבאי בית הכנסת שבו הוא מתפלל".

 "לטיול הצטרפו גם בני משפחותיהם של המטופלים. בשל מורכבות מצבם של המטופלים שלנו, התלוו לטיול אנשי צוות שלנו, שהשגיחו כל העת על המטופלים. במהלך הטיול חלק מהמטופלים נזקקו לחמצן ואינהלציה אבל הכל  התקבל ברוח טובה והיו אנרגיות נהדרות", מתארת נירה את החוויה.

 אף עין לא נותרה יבשה כשהמטופלים ברכו על הטיול ואמרו "תודה שהוצאתם אותנו מהבית, מזמן לא יצאנו לטייל. היום אנחנו מרגישים סוף סוף כמו אנשים בריאים, אין מכונות דיאליזה שמפרידות בינינו ואנחנו מודים ומוקירים את זמן האיכות שנתתם לנו עם האהובים שלנו".