כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

המרכז הרפואי העמק נמצא בתנופת פיתוח חסרת תקדים

​המרכז הרפואי העמק נמצא בתנופת פיתוח חסרת תקדים, הבאה לידי ביטוי בבניית מבנים, חידוש תשתיות, ברכש של הטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר, בגיוס מומחים בתחומים רבים וחדשים ובפיתוח מואץ של שירותים רפואיים וכמובן הקמת המרכז האונקולוגי "בית שולמית" מהמתקדמים והגדולים בארץ.

מדובר בתקציבי עתק של מאות מיליונים שכבר הושקעו בשנים האחרונות ועוד יושקעו על פי תכנית הפיתוח, וכבר נושאות פירות. ניתוחים חדשניים ושירותים מתקדמים כבר משנים את פני בית החולים. כל זאת מתוך מחויבות אמתית לתושבי הצפון ולבריאותם.

תכנית הפיתוח של בית החולים כוללת, בנוסף למרכז האונקולוגי, את הקמתם של 10 חדרי ניתוח מתועשים מודרניים, תוספת משמעותית של 5 חדרי ניתוח לעומת המצב כיום; הגדלה משמעותית והעתקת היחידות לטיפול נמרץ מבוגרים, טיפול נמרץ ילדים והפגייה אל הבניין הרב תחומי לרפואה מתקדמת, הקמת שירותים לנוירוכירורגיה, יחידה לשבץ מוחי ולצנתורי מוח בכפוף לאישורי משרד הבריאות, הקמת מבנה חדש לבריאות הנפש ובהמשך גם הקמת מבנה חדש לרפואה דחופה (מיון). בתחום הטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות כבר פועל בבית החולים הרובוט הניתוחי דה וינצ'י, מכשירי דימות מתקדמים ובהם MRI, ועד ספטמבר יחל שימוש גם במכשיר PET/CT.

התוצאות של המרכז הרפואי העמק במדדי האיכות הלאומיים, במניעת זיהומים, בשביעות רצון המטופלים ובכל המדדים ההשוואתיים בין בתי החולים מעידים יותר מהכל כי העמק הוא בית חולים איכותי ומוביל בתוך המערך האשפוזי של מדינת ישראל.