כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

חוגגים את החיים

תלמידי בית הספר רמת כורזים גייסו תרומות למכשור מציל חיים לילדים במרכז רפואי העמק

​החג הקהילתי המסורתי בבית הספר "רמת כורזים" שבמועצה האזורית מבואות החרמון הוקדש השנה לנושא זהירות בדרכים. אלא שהשנה, החליטו אנשי הצוות החינוכי של בית הספר בשיתוף עם ההורים והמועצה בראשותו של בני בן מובחר, לעשות מעשה ולגייס כסף לטובת מכשור רפואי המיועד לטיפול בילדים שנפגעו בתאונות דרכים במרכז רפואי העמק.

באירוע השתתפו התלמידים וההורים, ראש המועצה, הצוות החינוכי בניהולה של מנהלת בית הספר סורית אור ורכזת זהירות בדרכים שהובילה את האירוע בת שבע מכלוף. התלמידים והוריהם הקימו דוכני מכירה בשטח בית הספר ובסופו של האירוע גייסו 5500 ₪ לטובת רכישת המכשיר מציל החיים.

אל האירוע המרגש הוזמנו ד"ר גור זמיר, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז רפואי העמק והאחות האחראית שושנה צברי. בברכה שנשא ד"ר זמיר סיפר כי היחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז רפואי העמק מטפלת בילדים בכל הגילאים מגיל אפס ועד 18, שנמצאים במצב מסכן חיים מכל אזור הצפון הכולל את הגליל, רמת הגולן, העמקים, ולפעמים גם מהמרכז. לדבריו, רבים מהילדים שמגיעים אל היחידה לטיפול נמרץ הם נפגעי תאונות דרכים, חלקם כנוסעים במכונית, חלקם כרוכבי אופניים וחלקם כהולכי רגל. "בשביל לטפל בילדים האלו ולתת להם את הטיפול הכי טוב, צריך מכשור מיוחד, מאד מתקדם ויקר. חלק מהילדים מגיעים אחרי שנשכחו ברכב סגור, בקיץ, בשעות החום וכדי להציל אותם צריך מכשיר מיוחד לקירור מיידי של הגוף. המכשיר הזה משמש אותנו בטיפול בנפגעי תאונות דרכים, במקרים של טביעה ובמכות חום. אנחנו מקווים שלא יהיו ילדים כאלו הקיץ, אבל אם יהיו – הם יבריאו בזכותכם, בזכות התרומה שלכם". אמר ד"ר זמיר לילדים.

מנהלת בית הספר רמת כורזים סורית אור הודתה לכל השותפים להכנות ולהפקת החג הקהילתי ואמרה כי בית הספר מחנך את התלמידים לערך של נתינה לקהילה שסובבת אותו, וכי ההתגייסות של כולם היתה מרגשת ומעוררת השראה.