כללית שלי
מרכז רפואי העמק

תרומה גדולה מהחיים

תייר איטלקי שהגיע לטיול בישראל נפטר עקב דום לב. משפחתו בחרה לתרום את איבריו במרכז רפואי העמק להצלת חולים בישראל

​תייר בן 64 מרומא שבאיטליה אשר לקה באירוע לבבי במהלך סיור מאורגן במקומות הקדושים לנצרות בעיר נצרת, הובהל למרכז רפואי העמק באמבולנס כשהוא בהחייאה וללא סימני חיים, ולמרות המאמצים של הצוותים הרפואיים נאלצו לקבוע מוות מוחי ביחידה לטיפול נמרץ.

לדברי חפצי גוטמן, מתאמת ההשתלות של מרכז רפואי העמק, "אשתו של התייר ששהתה לצדו ומשפחתו שבאיטליה ביקשו לתרום את איבריו כדי להציל חולים אחרים בישראל. בתיאום עם מרכז ההשתלות הארצי, בוצע קציר האיברים במרכז רפואי העמק וצוות המשתילים קצר כבד, כליה וקרנית שהושתלו במטופלים שהמתינו לאיברים האלו".

לדבריה, משפחתו של התייר ביקשה להדגיש את חשיבות תרומת האיברים להצלת חייהם של אחרים ובמקרים רבים לשיפור איכות חייהם של מטופלים שלא יכלו לתפקד בשל מחלתם ולאחר התרומה הם חוזרים לחיים שגרתיים.

המשפחה הודתה לכל הצוותים במרכז רפואי העמק, במערך הקרדיולוגיה וביחידה לטיפול נמרץ על היחס החם והמקצועי והטיפול המסור לאורך כל הדרך ולא פסחו על ד"ר עוביידה עבאבסה, מפנימית ב' שעזר לבני המשפחה בתרגום לאיטלקית במהלך שהותם במרכז הרפואי.

"תודה לכל הצוותים הרפואיים שהשתתפו בתהליך, ובעיקר למשפחה האצילית שרצתה לעזור להציל חיים של ישראלים בסיטואציה שהייתה מאוד לא פשוטה עבורם", אמרה חפצי גוטמן, "אני ממליצה לכל אדם שיש לו נכונות לתרום ולהציל חיי אדם, לחתום על כרטיס אדי לתרומת איברים. המשפחה מאיטליה לימדה אותנו שיעור חשוב באהבת אדם באשר הוא אדם. המטרה שעמדה לנגד עיניהם הייתה הצלת חיים והם עשו את זה בחום ובאהבה", סיכמה גוטמן.

תייר איטלקי שתרם איברים.jpg