כללית שלי
מרכז רפואי העמק

מינוי חדש במרכז רפואי העמק

ד"ר אבישי להד (49) מונה למנהל מחלקת ילדים א' במרכז רפואי העמק.

​ד"ר להד הוא מומחה ברפואת ילדים ובעל התמחות נוספת בגסטרואנטרולוגיה ילדים. לאחר סיום לימודי הרפואה בטכניון הגיע לראשונה למרכז רפואי העמק לתקופת הסטאז', שלאחריה נשאר להתמחות ברפואת ילדים במחלקת ילדים ב'.

עם סיום ההתמחות, עבר למרכז הרפואי תל אביב לצורך התמחות על בגסטרואנטרולוגיה ילדים. משם, עבר לבית החולים לילדים בתל השומר, שם היה עד לאחרונה רופא בכיר במחלקת ילדים א' וביחידה למחלות לדרכי עיכול, כבד ותזונת ילדים. ד"ר להד היה אחראי על הוראת רפואת הילדים בקרב סטודנטים לרפואה במסגרת בית החולים תל השומר וכן במסגרת הפקולטה לרפואה בת"א.

בין היתר, השתלם ד"ר להד במחלות כבד במחלקה לגסטרואנטרולוגיה בבית החולים לילדים בסינסינטי, ארה"ב.

לדברי ד"ר להד, הוא בחר לחזור לעמק מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם עוד את רפואת הילדים בצפון. לדבריו,  רפואת הילדים עוברת שינויים רבים בשנים האחרונות, וקיימת עלייה ניכרת בתחלואה הכרונית אצל ילדים. אם בעבר רוב הילדים שהתאשפזו סבלו מהחמרה בשל מחלות ילדים או מחלות זיהומיות, הרי שהיום רוב הילדים המתאשפזים סובלים ממחלות כרוניות מורכבות, שמחייבות  מעקב וטיפול של צוות רב תחומי מתתי הרפואה השונים. 

מחלקת ילדים א' נוהלה במשך שנים רבות על ידי ד"ר יוסי הורוביץ. בשנתיים האחרונות, עם פרישתו של ד"ר הורוביץ נוהלה המחלקה על ידי פרופ' דני מירון, וכעת לאחר פרישתו של פרופ' מירון לגמלאות, מונה ד"ר להד לניהול המחלקה.

במרכז רפואי העמק פועל מערך רפואת ילדים גדול, איכותי ומבוסס ובו 2 מחלקות ילדים, יחידה לטיפול נמרץ ילדים, מחלקה לכירורגית ילדים ומערך מרפאות ומכונים גדול.