כללית און-ליין
חדשות העמק

פיתוח מואץ במרכז הרפואי העמק מקבוצת כללית: מחלקה פנימית ד' הועברה למתחם חדשני ומרווח בתנאים של מחלקה ראשונה

מחלקה פנימית ד' במרכז הרפואי העמק הועברה למתחם חדיש ומרווח שבנייתו התאפשרה באמצעות תקציבי פיתוח של כללית ובזכות תרומה משמעותית של 'ועידת התביעות' וכן בסיוע של עמותת ידידי המרכז הרפואי העמק ורדיו קול רגע שקיים אירוע 'עמק תרום' לטובת המחלקה החדשה.

המחלקה החדשה נבנתה בעלות של 13 מיליון ₪ על שטח של 1350 מ"ר ובה 18 חדרי אשפוז מרווחים ונוחים המתאימים לצורכי המאושפזים ובני משפחותיהם. בכל חדר אשפוז 2 עמדות טיפול ואפשרות לעמדה נוספת, וכן 5 חדרים בודדים המתאימים לטיפול בחולים עם מערכת חיסונית פגיעה.

בנוסף לחדרי האשפוז נבנה מתחם שכולל 2 חדרי בידוד עם מערכת של לחץ שלילי המונע התפשטות האוויר אל מחוץ לחדר ובכך מסייעת המערכת במניעת הפצת מחלות מידבקות מסוג קורונה ושחפת. בחדרי הבידוד קיימות 4 עמדות טיפול מתקדמות המותאמות גם להנשמה.

לרווחת המטופלים ובני משפחותיהם הוקם במחלקה החדשה מתחם מרווח עם שולחנות וכסאות שבו ניתן לקבל ביקורי משפחות בתנאי מלונאות.

לדברי ד"ר אלדר ברקוביץ, ממלא מקום מנהל המרכז הרפואי העמק: "מחלקה פנימית ד' היא מחלקה מצטיינת שנותנת מענה רפואי וסיעודי מהטובים שקיימים בארץ. צוות המחלקה בניהולם של פרופ' נאיל בשאראת והאחות האחראית אורטל ינוביץ' זכה בפרסי איכות הטיפול והם מדורגים גבוה במדדי שביעות רצון של המטופלים ובני משפחותיהם. תודתנו לכללית על הסיוע בהקמת המחלקה החדשה, לשותפינו מ'ועידת התביעות', ולעמותת הידידים של בית החולים על שאפשרו לנו לשפר משמעותית את התנאים ואת התשתיות למען המטופלים שיקבלו רפואה מצוינת בתנאים שמכבדים את המטופל ואת בני משפחתו וגם את אנשי הצוות המסורים שלנו".

לדברי שלמה גור, סגן נשיא ועידת התביעות לישראל ״ועידת התביעות מברכת על השלמת העברת המחלקה הפנימית למשכנה החדש והמרווח שבהקמתו אנו שותפים. המשכן החדש יקל על שהות המטופלים במחלקה ובעיקר על ניצולי השואה הרבים שלרווחתם ואיכות חייהם אנו מחויבים״.

״אני כל כך גאה ונרגש מהמעבר למחלקה החדשה" סיפר פרופ' נאיל בשאראת, מנהל מחלקה פנימית ד'. "המתחם החדש בנוי בסטנדרט הגבוה ביותר שקיים למחלקה פנימית כיום, עם תנאי מלונאות גבוהים לרווחתם של המטופלים. תודה לכל מי שסייעו לנו להגשים את החלום״.

אורטל ינוביץ', האחות האחראית במחלקה פנימית ד', "אני נרגשת ומתרגשת גם בשביל המטופלים והמשפחות וגם בשביל אנשי הצוות שלנו שזכינו למחלקה מפוארת וחדשנית עם ציוד חדיש. תודה על התמיכה של כל השותפים שהביאה אותנו לבית החדש".