כללית און-ליין
חדשות העמק

חייה של כוכבה אלבז בת 81 מעפולה ניצלו לאחר שחלתה במחלת לב אנושה בשילוב עם קורונה, בזכות צנתור מתקדם המחליף ניתוח לב פתוח שבוצע במערך לרפואת הלב במרכז הרפואי העמק מקבוצת כללית

כוכבה אלבז, בת 81, אם ל- 12 ניצחה מחלת לב אנושה שאליה התווספה גם מחלת קורונה, בזכות צנתור לב מתקדם המחליף ניתוח לב פתוח שבוצע במרכז הרפואי העמק מקבוצת כללית, והשבוע, לאחר שבועיים שבמהלכם היה מצבה אנוש, היא התאוששה ושוחררה לביתה.

כוכבה פונתה אל המרכז הרפואי העמק כשהיא בקושי נושמת ובדיקות שבוצעו לה העידו על מצבה החמור בשל שילוב של מחלת לב אנושה ומחלת ריאות שנגרמה כתוצאה ממחלת הקורונה.

"כוכבה עברה ניתוח מעקפים לפני 12 שנים והחשד הראשון שלנו היה שיש שוב חסימה של כלי דם בלב או באחד מהמעקפים, אבל בדיקות מתקדמות שביצענו העידו על בעיה הרבה יותר חמורה של דליפת דם במסתם הלב. מדובר במצב רפואי חמור ומסכן חיים שמחייב ניתוח לב פתוח או צנתור מורכב מאד שבמהלכו אנו משתילים מסתם לב חדש בתוך המסתם הקיים, הליך שניתן לבצעו רק בכמה מרכזים רפואיים בארץ, כאלה עם מחלקות לניתוחי לב", הסבירה ד"ר לימור אילן בושארי, מנהלת המערך לרפואת הלב במרכז הרפואי העמק. "מכיוון שהמטופלת היתה מונשמת ומצבה הרפואי היה קריטי ולא ניתן היה להעבירה למרכז לניתוחי לב קיבלנו את האישורים הנדרשים לבצע את השתלת המסתם אצלנו במרכז הרפואי העמק על ידי צוות הרופאים שלנו שלכולם יש ניסיון רב בפעולות אלה ובשילוב צוות לניתוחי לב מבית החולים בילינסון שהגיע כדי לתת גיבוי רפואי", סיפרה ד"ר לימור בושארי.

הצנתור המורכב בוצע על ידי ד"ר רפי וולף, מנהל יחידת הצנתורים בסיועה של ד"ר חנה וקנין - אסא מבלינסון,  וד"ר לימור בושארי.

"בשל מצבה האנוש היתה דחיפות גדולה לבצע מיידית את השתלת המסתם. הצוות כולו עטה מדים ממוגנים לקורונה ונכנסנו לחדר הצנתורים לביצוע הצנתור המורכב. תוך זמן קצר הושתל המסתם החדש בהצלחה, אולם בשל גילה המתקדם ומצבה הרפואי החמור לא היתה וודאות שכוכבה תצליח להתאושש. אבל לשמחתנו, הצנתור המתקדם שביצענו הוביל להתאוששות לבה של כוכבה, היא הצליחה להתגבר על ההלם הלבבי ממנו סבלה ולהחלים ממחלת הקורונה ולשמחתנו הרבה, כמה ימים לאחר ההליך המתקדם, מצבה החל להשתפר ואנחנו המשכנו לתמוך בה רפואית וללוות אותה בדרכה להחלמה ולחזרה לשגרת חייה", סיפר ד"ר רפי וולף. "בני משפחתה שהקיפו אותה בכל רגע סיפרו שהיא היתה עצמאית ותפקדה היטב לפני שמצבה החמיר ולשמחתי, שחררנו אותה הביתה במצב טוב והיא חוזרת לשגרת חייה", סיכם ד"ר וולף.

"הצוות הזה לא וויתר על אמא שלי", סיפר בהתרגשות בנה ביום השחרור לביתה, "החליפו לה מסתם תוך כדי שהיא מתמודדת עם קורונה, הם פשוט נלחמו עליה. צוות באמת נדיר, מקצועי, מיומן ומסור, אנחנו כל כך מודים להם".