כללית און-ליין
נשים ויולדות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

​טלפון: 6494331 – 04
פקס: 6495457 – 04
דוא"ל: goemek@clalit.org.il

שעות ביקור

​א'-ה' 08:00-14:00
ניתן לפנות לעזרה דחופה בכל שעות היממה ובכל ימות השבוע.

מיקום

​בניין מספר 1, בניין אשפוז, מחלקת נשים, קומה 3

גיניקולוגיה אונקולוגית

מנהלת השירות: ד"ר יפעת כדן

​היחידה לגיניקולוגיה אונקולוגית, במרכז רפואי העמק, משמשת לצורך אבחנה, טיפול ומעקב של מחלות ממאירות באיברי המין הנקביים ובכללן: גידולי השחלה/חצוצרה, גידולים ברירית הרחם ובגוף הרחם, גידולים בצוואר הרחם, גידולים בעריה ובפות וכן מחלות טרופובלסטיות ממאירות. הצוות מטפל בחולות באמצעות ניתוחים על פי השיטות החדשניות שמקובלות ובכימותרפיה על פי פרוטוקולים כלל ארציים ועולמיים. הטיפול הכימותרפי ניתן במסגרת אשפוז יום אונקולוגי, שמהווה חלק ממחלקת האשפוז של אגף נשים. כמו כן ניתן טיפול תומך נפשי ופסיכיאטרי, על פי הצורך.
הצוות נעזר ברופאי מרפאת הכאב של מרכז רפואי העמק לצורך איזון כאבים ומניעתם.

מרפאת צוואר הרחם.
מרפאה גיניקו-אונקולוגית.
מרפאה לטפול כימותרפי.
מרפאה גנטיקה אונקולוגית.

אל היחידה מופנות נשים שאובחן אצלן תהליך ממאיר באיברי המין, או שהועלה חשד לממאירות. במסגרת היחידה, הנשים נבדקות ומשלימות את הבירור שנדרש, לצורך קביעת האבחנה.
צוות היחידה נעזר באמצעי הדמיה מהמתקדמים ביותר לצורך האבחנה והזוי המוקדם של המחלות הממאירות והמצבים הטרום- ממאירים.
החולה עוברת בדיקה גופנית וגינקולוגית מקיפה על ידי רופאי היחידה. על פי הצורך נלקחות בדיקות ציטולוגיות והסטולוגיות (ביופסיה) על מנת לקבוע את סוג הגידול. כאשר המטופלת מועמדת לניתוח, משלימים את כל הבירור שנדרש לפני הניתוח ובכלל זה: בדיקות הדמיה כצילום חזה, בדיקת CT, בדיקת אולטרסאונד גינקולוגי שמבוצע ביחידת האולטרסאונד, בדיקת PET-CT בדיקת ממוגרפיה, ציסטוסקופיה, בדיקות של דרכי העיכול ועוד. מרבית הבדיקות הללו מבוצעות באופן אמבולטורי (ללא צורך באשפוז). במקרים שנדרש אשפוז, המטופלת מאושפזת במחלקת האשפוז באגף נשים.
נשים שעוברות ניתוח במסגרת היחידה מאושפזות במחלקת האשפוז של אגף נשים. בעת הגעת המטופלת לאשפוז לצורך ניתוח, קיים כבר כל המידע שנדרש לצורך ביצוע הניתוח בצורה מושלמת ובטוחה. המטופלת עוברת בדיקה וייעוץ של מחלקת ההרדמה ומקבלת טפול תרופתי ואחר להכנה לקראת הניתוח. מטרת הטפול לאפשר הרדמה יעילה ובטוחה ומהלך ניתוח תקין. במקרים מורכבים יותר שיש בהם צורך בהכנה מוקדמת, נערך ייעוץ מרדים טרום ניתוחי, במסגרת אמבולטורית ולעתים החולה מאושפזת מספר ימים קודם הניתוח.
היחידה לגיניקולוגיה אונקולוגית מבצעת שורה ארוכה של ניתוחים מהמתקדמים שקיימים. ניתוחים אלה כוללים את הניתוחים הגינקולוגיים- אונקולוגיים הרדיקליים ואת הניתוחים החדשניים שמאפשרים שימור הפריון (Radial trachelectomy), במקרים של סרטן צוואר הרחם בשלב מוקדם. חלק מהניתוחים מבוצע בשיתוף פעולה מלא עם צוות היחידה לאנדוסקופיה והניתוחים המשותפים מבוצעים באמצעות שמוש בלפרסקופיה. ניתוחים לפרסקופים מחד, נמצאו אמינים ומספקים מבחינה אונקולוגית ומאידך, מאפשרים החלמה מהירה יותר ורפוי קל יותר עם צלקות ניתוחית מזעריות.
על פי הצורך, נשים שנזקקות לטפול כימורתפי מקבלות הסבר מלא מצוות היחידה על הטיפול הכימותרפי, תופעות הלוואי השכיחות ודרכי ההתמודדות עם תופעות הלוואי.
הטפול הכימותרפי ניתן במסגרת אשפוז יום גיניקו-אונקולוגי. הטיפול ניתן על ידי צוות היחידה. הצוות ממשיך לעקוב אחר המטופלות במהלך הטיפול ולאחריו, בעת שחרורן לביתן. אחות היחידה והעובדת הסוציאלית יוצרות קשר קבוע עם המטופלות לצורך דיווח רצוף ומלא על מכלול תופעות הלוואי והקשיים שמלוים את הטפול. עם סיום הטפול הכימותרפי, המטופלות נמצאות במעקב של היחידה ומוזמנות לביקורות על פי הצורך.

מנהל החטיבה: ד"ר שבתאי רומנו, מומחה בגינקולוגיה
מנהל יחידת נשים: ד"ר יהודה בן דוד, מומחה בגינקולוגיה, מומחה בגיניקולוגיה אונקולוגית
מנהל השירות: ד"ר יפעת כדן
רופא בכיר: ד"ר אלון טל
אחות אחראית מחלקת נשים: אורלי קחתא
עובדת סוציאלית: איילת אדלר
פסיכולוגית: מירב חרמש
מזכירה: אופירה צור

מדברים על זה בפורומים - הריון

פורומים מחלקתיים בתחום גינקולוגיה ומיילדות העמק: