כללית און-ליין
אגף כירורגיה
פנייה ליחידה

יצירת קשר

​טלפון: 04-6494327
פקס: 04-6495468

שעות ביקור

​12:30-14:30
17:00-20:00

מיקום

​בניין מספר 1, בניין אישפוז, קומה 4

כירורגית א'

מנהל מחלקה פרופ' דן הרשקו

במחלקה כירורגית א' קיימות 33 מיטות אשפוז (5 מיטות מיועדות ל"טיפול מוגבר'' ומיועדות לחולים מורכבים במיוחד). תנאי האשפוז נוחים ובסטנדרט גבוה.
בכירורגית א' מתמחה בכל תחומי הכירורגיה הכללית: מערכת העיכול, כירורגיה של השד, מערכת המרה, כירורגיה אונקולוגית.
הרופאים המומחים של כירורגית א' מתמחים במיוחד בכירורגיה של מחלות מעי דלקתיות ומחלות המעי הגס, הרקטום ופי הטבעת. בנושאים ייחודיים בתחומים אלה, מופנים למחלקה חולים מכל אזורי הארץ.
למחלקה כירורגית א' מרפאת שד ייחודית ומרפאה פרוקטולוגית (קביעת תורים דרך מוקד זימון תורים). הרופאים הבכירים של המחלקה משמשים גם יועצים מקצועיים בכירורגיה במרפאות הקהילה של שירותי בריאות כללית.

פעילות מחקרית

המחלקה עוסקת במחקר קליני כירורגי, בעיקר בתחום הכירורגיה של המעי הגס והרקטום. המחקרים האלה מתפרסמים באופן שוטף בכתבי העת המדעיים הרלוונטיים ומוצגים בכנסים מקצועיים בארץ ובכנסים בין לאומיים.

פעילות אקדמית

המחלקה מוכרת על ידי המועצה המדעית ומשרד הבריאות כמסגרת המוסמכת להעניק התמחות מלאה לקראת התואר ''מומחה בכירורגיה כללית''. כמו כן, המחלקה מסונפת לפקולטה לרפואה של הטכניון ומוכרת כיחידת הוראה. סטודנטים לרפואה בשנת הלימודים החמישית והשישית עוברים במחלקה את הקורס בכירורגיה כללית. סטודנטים מביה''ס לסיעוד עוברים במחלקה את תקופת ההתנסות הקלינית.

אופן הפניה למרפאות כירורגית א'

הפניה למרפאת החוץ של המחלקה דרך רופאי המשפחה. הרופאים הבכירים של המחלקה משמשים גם יועצים מקצועיים בכירורגיה במרפאות הקהילה של שירותי בריאות כללית וניתן גם לפנות אליהם במרפאות אלה.

תהליך קביעת תור

במרפאת החוץ יינתן מועד ראשוני לבדיקה ''טרום ניתוחית''. בעת הבדיקה ה''טרום ניתוחית'' ייקבע תאריך האשפוז לקראת הניתוח המתוכנן. מקרים דחופים מאושפזים במחלקה דרך חדר המיון (המחלקה לרפואה דחופה).

צוות

מנהל המחלקה: פרופ' דן הרשקו

סגן מנהל: ד"ר אבו וסאל בסאם

רופאים בכירים: ד"ר גרון נסים, ד"ר עבודי נבו הדר, ד"ר אלכסנדר בקר, ד"ר יורי ברלין, ד"ר חרומוב יעקב, ד"ר מקארי שמס- אלדין, ד"ר דר רון

אחות אחראית: רינה כהן

סגנית אחות אחראית: אסנת תחאכו

מזכירה: אסתר משה​