כללית און-ליין
מערך ילדים

לתרומה

לתרומה מאובטחת באמצעות כרטיס אשראי

*התרומות פטורות ממס בהתאם לחוק

ליצנים רפואיים

​במרכז רפואי העמק פועלים שישה ליצנים רפואיים במסגרת פרויקט "רופאי חלום". הליצנים נמצאים בכל מחלקות הילדים, מרפאות הילדים, פגייה, ליווי ילדים לניתוחים, מכון איזוטופים (רפואה גרעינית), ביחידה האונקולוגית למבוגרים וביחידת הדיאליזה.

לאורך ההיסטוריה הליצנים מילאו, בדרך כלל, תפקידים קומיים ומשעשעים. בעשורים האחרונים, בתי החולים אימצו אותם והבינו שליצנים עשויים לתרום להחלמה של המטופל ולהפגת חששותיו מהטיפול הרפואי. היום כבר ברור לצוותים בבתי החולים ולמטופלים שנוכחותם של הליצנים הרפואיים הכרחית, אבל המערכת הציבורית עדיין לא מסוגלת לתקצב את הטיפול של הליצנים הרפואיים כפי שהיא מתקצבת נושאים אחרים. לכן, על מנת שנוכל להמשיך את פעילותם המבורכת של הליצנים הרפואיים במרכז רפואי העמק אנו זקוקים לעזרת הציבור.

מחקרים רבים מאשרים את מה שכולנו מרגישים ויודעים- שהצחוק יפה לבריאות. חוקרים רבים מדברים על ההשפעות הפיזיולוגיות החיוביות שנגרמות על ידי האדרנלין שנוצר מהצחוק. הומור, שמחה וצחוק מסייעים לחולה לשכוח מהקשיים. גם המעגל הקרוב שמסביב לחולה, המשפחה והחברים, צמאים לשמחה ועידוד וכל חיוך שניתן להעלות בסביבתו של החולה יכול רק להועיל.

הליצנים הרפואיים במרכז רפואי העמק הם חלק משגרת הטיפול והם עובדים בשילוב עם הרופאים, האחיות וכחות העזר. הביקור בבית החולים בדרך כלל אינו נעים עבור ילדים. לעיתים הם עוברים טיפולים מכאיבים כמו למשל חבישת כוויות, כשצריך לחבר פעוט לאינפוזיה מאיימת או בהכנה לפני ניתוח. בנוסף, ילדים המגיעים לבית החולים לעיתים קרובות בגלל מחלות כמו סרטן וסוכרת, זקוקים לליצנים הרפואיים שיסיחו את דעתם ויקלו עליהם בעזרת צחוק.

אחד הטיפולים שהפכו לפשוטים יותר עבור ילדים בזכות הליצנים הרפואיים הוא בדיקות מיפוי במכון האיזוטופים (רפואה גרעינית). בבדיקות אלו בעבר נאלצו להרדים את הילדים והפעוטות כדי שלא יזוזו. תרופות להרדמה וטשטוש אצל ילדים קטנים עשויות להיות מסוכנות בחלק מהמקרים והליצנים הרפואיים הצליחו להרגיע ולרתק את הילדים ובזכותם כבר אין צורך להשתמש בחומרי הרדמה.

דוגמה נוספת היא עבודתם של הליצנים בפגייה. נהוג לחשוב שהפגים לא שמים לב לגירויים חיצוניים אבל ברגע שליצן מנגן להם בגיטרה הם נרגעים ומשנים את קצב נשימותיהם. כמובן שהנוכחות והעבודה של הליצנים מרגיעה גם את האימהות של הפגים, וכשהן נרגעות זה משפיע פלאים גם על הפגים הרכים.

הליצנים הרפואיים בעמק עובדים גם ביחידות בהן מטופלים חולים מבוגרים הסובלים ממחלות קשות וכרוניות כגון חולי סרטן ודיאליזה. הליצנים משפרים את מצב רוחם של החולים, מקלים על מכאוביהם ומסייעים בהחלמתם.

הכסף למימון הליצנים הולך ואוזל, אנו זקוקים לעזרתכם כדי להמשיך את פעילותם בעמק.

לתרומה מאובטחת באמצעות כרטיס אשראי

ליצנים רפואיים בעמק