כללית און-ליין
אגף פנימיות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 04-6494522
פקס: 04-6494127

אנו מזמנים אותך לפנות אלינו במייל: pnimitd@clalit.org.il

שעות ביקור

12:30-15:00
16:00-20:00

מיקום

​בניין אשפוז וחדרי ניתוח, בניין מספר 1, קומה 1
מול המחלקה האורולוגית ובסמוך לחדר הניתוח

פנימית ד'

מנהל המחלקה פרופ' נאיל בשאראת

​המחלקה פנימית ד', במרכז רפואי העמק, עוסקת באבחון וטיפול בחולים הסובלים ממגוון רחב של מחלות פנימיות של הגיל המבוגר עם עניין מיוחד בחולים הסובלים ממחלות זיהומיות.

חזון המחלקה

המחלקה דוגלת במתן טיפול רפואי וסיעודי המבוסס על ידע קליני ומחקרי נרחב תוך שימוש מושכל במשאבים העומדים לרשותנו. מחלקה פנימית ד' חרטה על דגלה מצוינות בטיפול הרפואי והסיעודי, מצוינות אשר באה לידי ביטוי בזכייה במספר פרסים בעשור האחרון בתחום יעילות ואיכות הטיפול ושביעות רצון המטופלים. בשנת 2018 זכתה המחלקה בפרס מנכ"ל שירותי בריאות כללית בתחום יעילות ואיכות הטיפול.

הצוות הסיעודי מעניק טיפול המושתת על ידע, שיטות טיפול, ומיומנויות בין אישיות גבוהות. בפנימית ד' אנו מבטיחים את שיתוף המטופל ומשפחתו מתוך הבנה ורגישות לשונות ורב-תרבותיות של המטופלים ומשפחותיהם. הצוות הסיעודי של המחלקה מורכב כולו מאחים ואחיות עם רקע אקדמי וחלקם ביצעו השתלמויות נוספות ייחודיות לטיפול בחולים הסובלים ממחלות ממאירות.

פעילות אקדמית

המחלקה משתתפת פעילה בהוראת סטודנטים לרפואה מהטכניון בשנים הקליניות של הלימודים, שנה רביעית וששית, ובהוראת סטודנטים לסיעוד הלומדים במכללת עמק יזראעל. כמו כן המחלקה משתתפת בהוראת סטודנטים אמריקאים הלומדים רפואה בטכניון TEAMS: Technion American Medical Students.

פעילות מחקרית

למחלקה ישנה מעבדת מחקר העוסקת במיקרוביולוגיה מולקולארית בניהולו של פרופ' משנה נאיל בשאראת. נושאי המחקר העיקרים במעבדה הם למידת הגנטיקה של אוכלוסיות חיידקים Bacterial population genetics, בדיקת רצפים גנטיים של מקטעי RNA של חיידקים Bacterial RNA-sequencing, והבנת מנגנוני האלימות של החיידק Vibrio vulnificus".

צוות המחלקה

מנהל המחלקה: פרופ' מ' נאיל בשאראת
סגנית מנהל המחלקה: ד"ר יעל קוטון
רופאים בכירים: ד"ר שניצר יקטרינה, ד"ר אבו עטא מייאסה
רופאים מתמחים: ד"ר מחמוד דאהר, דר' מיאסה אבו עטא, דר' אליא תומא, דר' ראמי שחברי, דר' מוחמד מחאג'נה, דר' מיכאל פרח, ודר' אימאן אגבאריה
אחות אחראית: אורטל ינוביץ'
מזכירה: רחל הדר

מסירת מידע למטופל

מידי יום בין 15:00-14:00