כללית און-ליין
מכונים
    מאת:
  • רותי שגיב, מנהלת שירות ריפוי בעיסוק

סדנא לשיפור הזיכרון

מי אינו נתקל בקשיים בזכירת שמות ואירועים שהתרחשו לאחרונה? לשם כך, פתחנו במרכז רפואי העמק סדנא לשיפור הזיכרון. הסדנא מועברת על ידי מרפאות בעיסוק

בקיצור

1.

הסדנא כוללת חמישה מפגשים של שעה וחצי

2.

עלות הסדנא: 300 ש"ח, לחברי כללית מושלם: 250 ש"ח

3.

הרשמה בטלפון: 04-6495000 קוד 944

בעשור הרביעי והחמישי לחיים מופיעות יותר ויותר תלונות שכיחות על בעיות בזיכרון. אנו מתקשים יותר מבעבר לזכור שמות של אנשים, תאריכים חשובים, מיקומם של חפצים בבית או במשרד, אירועים שהתרחשו לאחרונה, פגישות ותורים שנקבעו. קצב השינויים בזיכרון כנראה מתוכנת בנו מלידה, אך מושפע מנסיבות החיים ומסגנון החיים.

הדרך הטובה ביותר לשפר את התפקודים הקוגניטיביים היא להשתמש בהם. קיימים עזרים וטכניקות שונות המסייעים לשיפור הזיכרון, ואלו מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: עזרים חיצוניים ועזרים פנימיים. העזרים הפנימיים דורשים מאתנו מאמץ והשקעה מתמדת והם מתבססים על דרכים שונות לעיבוד פעיל של המידע שאנו רוצים לזכור.

התעמלות חשובה לא רק לבטן ולשרירים, אלא גם למוח שלנו, ואת זה ניתן לעשות בקלות יחסית על ידי גיוון ושינוי הפעולות השגרתיות שאנו נוהגים לבצע מידי יום.

אנשים בעלי סגנון חיים פעיל המשתתפים בפעילויות מורכבות, ישמרו על היכולות הקוגניטיביות שלהם לאורך זמן, בהשוואה לאנשים שאינם חשופים לפעילויות שמאתגרות את מוחם.

פתחנו עבורכם סדנא לשיפור הזיכרון. לפרטים נוספים: 04-649500

סדנת זיכרון

מדברים על זה בפורום

פורום ריפוי בעיסוק פיזיקלי: