כללית און-ליין
יחידות מנהלתיות

ארוחת ערב משפחתית

ארוחת ערב משפחתית היא הבסיס לפתח ולבסס בקרב הילדים הרגלי חיים ואכילה מיטביים. צוות היחידה לתזונה קלינית במרכז הרפואי העמק אסף עבורכם מספר עצות שיסייעו בהצלחתה.

מומלץ להתחיל ליישם כבר מהיום:

 1. הימנעו מהסחות דעת

  תכבדו את זמן הארוחה, תכבו מסכים, שימו פלאפונים בצד ותהיו קשובים באמת ומכל הלב לשיח סביב השולחן ולמזון שבחרתם להכניס לגופכם.
 2. זכרו- אתם מודל לחיקוי!

  הקפידו על שפה מכובדת וחיובית כלפי האוכל וכלפי עצמכם. להגיד בסוף הארוחה- "אכלתי יותר מידי" יחלחל לילדים ויעצב את הגישה השלילית שלהם כלפי אוכל ומערכת היחסים שלהם עם הגוף.
 3. אל תכריחו

  השתדלו שיהיה מזון מגוון ומזין על השולחן. על אחריות הילד לבחור מה וכמה הוא אוכל באותה ארוחה. אתם אחראים על תכנון זמן הארוחה, כללי התנהגות ליד השולחן, מה יוגש.
 4. רוצים לעודד אכילת ירקות?

  שתפו את הילדים בהכנות. הקפידו שתמיד יהיו 2 סוגי סלטים וירקות חתוכים, אכלו מהם בהנאה וספרו כמה טעים לכם ונעים לכם בגוף עכשיו. כך הסיכוי שהילד יבחר לאכול מהירקות גדול בהרבה מאשר שתכריחו אותו לסיים את הירקות מהצלחת.
 5. אווירה

  שימרו על אווירה נינוחה ונעימה, במידה ויש ילד במשפחה שסובל מעודף משקל, אין לגרום לו לחוש לא בנוח סביב שולחן האוכל וכל החוקים שחלים עליו חלים על כולם!
 6. צלחת מנצחת!

  בתחילת הארוחה הקפידו לסדר את הצלחת שלכם בצורת הצלחת המנצחת (שליש ירקות, שליש חלבון ושליש פחמימה), ספרו על כך בקול מול בני המשפחה ותראו איך האתגר הכייפי הזה (כן כן ילדים עפים על זה) הופך להרגל ומבטיח שהילדים יקבלו באותה ארוחה את כל אבות המזון.