כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 05.10.2011

סופשבוע לילדים סוכרתיים ובני משפחותיהם

צוות היחידה לסוכרת נעורים בסורוקה קיים לאחרונה סופשבוע אתגרי לילדים סוכרתיים ובני משפחותיהם

סופשבוע לילדים סוכרתיים ובני משפחותיהם

​צוות היחידה מקיים פעמיים בשנה מפגשים של ילדים סוכרתיים ובני משפחותיהם. המפגש האחרון התקיים בכפר הנוער ניצנה.

 

היחידה לסוכרת ילדים במרכז הרפואי סורוקה עוסקת בכל הבעיות הקשורות במחלת הסוכרת ובהפעלת תוכניות הדרכה לניהול  עצמי של המחלה  על כל השלכותיה.
ביחידה מטופלים כ־250  ילדים על־ידי צוות רב־מקצועי הכולל רופאים ואחיות מומחים בתחום הסוכרת, דיאטנית, עובדת סוציאלית וצוות מתנדבים שנותן מענה יום־יומי לחולים ומשפחותיהם. 

נורית קהיל ביננפלד, עובדת סוציאלית של היחידה: "צוות היחידה פועל בקרב הורים למתבגרים ולילדים לחיזוק הידע על מחלת הסוכרת ודרכי הטיפול בה במסגרת הבית ובמסגרות החינוך השונות שבהן מבלה הילד חלק ניכר מזמנו. אנו מתמקדים בחיזוק מיומנויות לצורך התמודדות עם המחלה והשלכותיה הרגשיות והחברתיות".

פעמיים בשנה, מקיים צוות היחידה לסוכרת נעורים בסורוקה מפגשים של ילדים סוכרתיים ובני משפחותיהם.
המפגש האחרון התקיים לאחרונה בכפר הנוער ניצנה. במהלך סופי שבוע זה נחשפו ההורים והילדים להתמודדות עם המחלה בהיבט החברתי, המשפחתי, הרגשי והרפואי, והתקיימו סדנאות ופעילויות מגוונות, שבהן: פעילות אתגרית המצריכה התמודדות והתגייסות של כל בני המשפחה בתנאי שטח, סדנאות לאורח חיים בריא ונכון, הקניית כלים להורים ולילדים להתמודדות תוך כדי שיתוף אישי.

גב' צילה צ'צ'יק, אחות אחראית ביחידה לסוכרת ילדים בסורוקה: "פעילות זו היא חלק ממגוון פעילויות שמקיימת היחידה לסוכרת ילדים בסורוקה, בנוסף לטיפולים השגרתיים. פעילויות מסוג זה מאפשרות תקשורת משפחתית בונה סביב המחלה הכרונית ומחזקות את הרווחה הנפשית של הילדים ובני הנוער".

פרופ' אלי הרשקוביץ', מנהל היחידה לסוכרת ואנדוקרינולגיית ילדים במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה: "מפגשי סופי שבוע מאפשרים לילדים ולהוריהם לחלוק חוויות משותפות ולהעשיר את נסיונם בטיפול במחלה וזאת באוירה בלתי פורמלית של משחק ופעילות חברתית מהנה".