כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

שבוע המחקר בסורוקה 2016 - 20.12.16

מובילים במחקר בסורוקה - עשרות מחקרים הוצגו בשבוע המחקר שהתקיים בבית החולים

מימין: ד"ר נעים אבו פריחה ממכון הגסטרו, פרופ' ויקטור נובק מנהל המרכז למחקרים קליניים, ד"ר אהוד דודסון מנהל המרכז הרפואי סורוקה

בקיצור

1.

המחקר הקליני מציב את בית החולים בקדמת המדע, מסייע לקידום הידע בתחום הרפואה, מאפשר לגייס את טובי הרופאים ומאפשר למטופלים לקבל טיפולים חדשניים באמצעות מכשור ותרופות מתקדמים.

2.

חוקרי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, מובילים מחקרים רבים בכל התחומים הקליניים.

3.

מדי שנה מאושרים בסורוקה כ- 350 מחקרים חדשים ובכל רגע נתון מתקיימים כ- 800 מחקרים פעילים.

בשבוע שעבר צויין בסורוקה שבוע המחקר בסימן עידוד וקידום המחקר במרכז הרפואי, והוצגו בו מיטב עבודות המחקר שבוצעו בסורוקה בשנה האחרונה, בשיתוף עם הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון וכללית מחוז דרום.

פרסים לחוקרים ולמחקרים שהוענקו בשבוע המחקר:

  • תעודת הצטיינות הוענקה לד"ר יונית קרקואר ממחלקת עיניים על הצגתה בנושא "טיפול חדש בזיהום קרניתי באמצעות קשרי צילוב בקרנית" - טיפול שבו משתמשים בוויטמין B2 ועושים לו אקטיבציה באמצעות קרינה של UVA
  • תעודת הערכה הוענקה לד"ר שלום בן שימול מהיחידה למחלות זיהומיות בילדים על הצגתו בנושא "ירידה בתחלואה מדלקות אוזניים בילדים כתוצאה מהכללת החיסון לפניאומוקוקוס בישראל"
  • תעודת הצטיינות הוענקה לצוות המכון לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד בראשותו של פרופ' אלכסנדר פיש על זכייתם במקום ראשון בתחרות הפוסטר המצטיין בנושא "מאפיינים גנטיים של חולים בדואים עם מחלות מעי דלקתיות" .

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה: "המחקר הקליני הוא עוגן מרכזי ומשמעותי בפעילות בית החולים. סורוקה הוא בית חולים אוניברסיטאי מוביל, שמעניק רפואה מתקדמת תוך ראיית המטופל וצרכיו במרכז והצוותים מהווים הרפואיים מופת לחינוך ולמחקר רפואי.
אנו מקדמים את המחקר בתחומים שונים ומעמידים לרשות החוקרים את המשאבים הנחוצים להם: סביבת עבודה תומכת, ליווי של היחידה לניהול מחקרים, תמיכה כלכלית ומתן מלגות ותמריצים לחוקרים. החיבור היום-יומי החזק עם אוניברסיטת בן-גוריון, מאפשר לנו לקדם את המצויינות במחקר ולהוביל בתחום".
המרכז למחקרים קליניים פועל בסורוקה בראשותו של פרופ' ויקטור נובק לקידום המחקר בעבודה מול החוקרים - בייזום, בתכנון, במימון ובביצוע מחקר קליני ומושך אליו חוקרים צעירים מדיסיפלינות שונות.
המרכז מוביל ומשתתף במאות מחקרים פעילים, שחלקם מחקרים בין-לאומיים ורב-מרכזיים וזוכה למענקי מחקר רבים בארץ ובעולם.
מאז הקמתו בסוף שנת 2009, פורסמו בסיוע המרכז למחקר קליני, מאמרים רבים בעיתונות רפואית בארץ ובחו"ל.
במסגרת תכנית האב של בית החולים, מתוכנן להיבנות מרכז מחקר חדש שמצוי בימים אלה בשלבי תכנון מתקדמים. במרכז החדש תיבנה תחת קורת גג אחת תשתית מחקרית רחבת היקף, עדכנית ומובילה המבוססת על היכולות המדעיות של חוקרי אוניברסיטת בן-גוריון וסורוקה.​