כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 28.04.2015

מינוי חדש בסורוקה

פרופ' אביב גולדברט - מומחה מוביל במחלות ריאה בילדים וברפואת שינה, התמנה למנהל מחלקת ילדים ב' בסורוקה

ד"ר אביב גולדברט

​פרופ' אביב גולדברט אף נבחר לאחרונה ליו"ר החברה הישראלית לפדיאטריה קלינית - ארגון הגג של רופאי הילדים בבתי החולים בישראל

 

פרופ' אביב גולדברט, תושב להבים בן 48, נשוי ואב לארבע בנות, גדל בבאר-שבע, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון ועבר סטז' וההתמחות בסורוקה. משמש רופא במילואים ביחידה מובחרת.

 

עד לאחרונה, שימש בתפקיד סגן מנהל מחלקת ילדים ב' ובימים אלה נכנס לתפקידו כמנהל המחלקה.
פרופ' גולדברט מחליף את פרופ' אשר טל, שהיה מנהל המחלקה ב-26 השנים האחרונות.

פרופ' גולדברט התמחה בתחום מחלות ריאה בילדים  במרכז הרפואי לואיויל, קנטקי, ארצות הברית וברפואת שינה באוניברסיטת סטנפורד היוקרתית.

לאחרונה נבחר ליושב-הראש בארבע שנים הקרובות, של  החברה הישראלית לפדיאטריה קלינית - ארגון הגג של כל  750 רופאי הילדים שעובדים בבתי החולים בישראל.

פרופ' גולדברט הוא מומחה מוביל בתחום הפרעות הנשימה בשינה בילדים ומחקריו מתמקדים בתפקידה של הדלקת כגורם למחלה ולסימפטומים של המטופלים. מחקריו הם פורצי דרך בהיבט של טיפול תרופתי בילדים עם שקדים ואדנואידים מוגדלים הסובלים מהפרעות ומהפסקות נשימה בשינה.

פרופ' אביב גולדברט: "המחקר בתרופה Montelukast (תרופה אנטי דלקתית) מהווה נדבך נוסף ומשמעותי למחקרים חשובים אחרים שמתנהלים במעבדת המחקר שלנו בסורוקה, אשר בוחנים את החשיבות של התהליך הדלקתי בילדים הסובלים מהפרעה נשימתית. התרופה, מהווה טיפול יעיל לילדים רבים שסובלים מההפרעה נשימתית בשינה שאיננה חמורה  ושאין באפשרותם לעבור ניתוח".

מחקר בנושא זה התפרסם בירחון הילדים היוקרתי  PEDIATRICS,  ואף זכה להתייחסות מיוחדת של עורך המגזין שכינה את המחקר "פוקח עיניים".

במחלקת הילדים מתנהלים מחקרים רבים שבהם פעילים רופאי המחלקה, תוך שיתוף פעולה עם רופאים רבים בחטיבה לרפואת ילדים ובמחלקות נוספות בסורוקה. בנוסף, מתקיימים מחקרים בשיתופי פעולה עם בתי חולים ואוניברסיטאות בארץ ובעולם. 

פרופ' גולדברט מוסיף: "צוות מחלקת ילדים ב', מוכוון כל העת להעניק את השירות הטוב ביותר לילדים ולהוריהם ולהמשיך ולהוביל באיכות הטיפול הרפואי".