כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 11.06.2018

המרכז הרפואי סורוקה מנציח את זכרו פרופ' פבל קריסטל ז"ל - 11.6.18

פרופ' פבל קריסטל ז"ל, שבמשך 15 שנים שימש רופא בכיר מומחה בתחום דימות השד במרכז בריאות השד שבמרכז הרפואי סורוקה, הלך לעולמו בטרם עת ובסורוקה מנציחים את זכרו.

ד"ר קודש, מנהל המרכז הרפואי, ד"ר אגסי, מ"מ מנהל מרכז השד, ד"ר שלף, מנהל מכון הדימות וד"ר מירה קריסטל, אימו של פרופ' קריסטל

פרופ' פבל ז"ל היה נשוי ואב לשניים. הוא פרסם מאמרים מדעיים עם תגליות משמעותיות בתחום דימות השד בספרות המקצועית העולמית. הוא היה מוערך מאוד בתחום המקצועי ואהוב מאוד בשל אישיותו - אנושיותו היתה בולטת ויוצאת דופן, הוא התייחס לכל אדם באשר הוא אדם והיה רופא אכפתי ומסור למטופליו.

משפחתו של פרופ' פבל בחרה להנציח את זכרו במתן תרומה לרכישת מכשיר אולטרה-סאונד למכון בריאות השד, שנחנך בטקס מרגש בהשתתפות משפחתו, עמיתיו ומכריו בבית החולים סורוקה.

ד"ר מירה קריסטל, אמו של פרופ' קריסטל, שעבדה במשך שנים רבות במרפאות הכללית במחוז, נאמה בהתרגשות בטקס: "אף על פי שחייו נקטעו בגיל צעיר, בחמישים שנותיו הצליח פבל להשיג את מה שרוב האנשים לא יכולים להשיג בגיל מאה. התשוקה של פבל לעזור לאחרים לעולם לא תשכח".


ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "פרופ' קריסטל היה דמות מוכרת, מוערכת ואהובה בסורוקה. כל מי שזכה לעבוד במחיצתו זכה להכיר רופא שירותי שתמיד נכון לעזור. הידיעה על פטירתו בטרם עת הכתה אותנו בתדהמה והוא נותר קרוב לליבנו גם אחרי לכתו. אנו מודים לבני משפחתו על התרומה לזכרו ומבטיחים לשמר את זכרו. יהי זכרו ברוך".​