כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 29.02.2012

המחלקה לכירורגיית ילדים עברה למרכז סבן ואולם הכניסה לבניין נפתח לרשות הציבור

המחלקה לכירורגיית ילדים בסורוקה עברה למשכנה החדש במרכז סבן לרפואת ילדים ואולם הכניסה לבניין נפתח לרשות הציבור

המחלקה לכירורגיית ילדים עברה למרכז סבן

המחלקה לכירורגיית ילדים בסורוקה עברה למשכנה החדש בקומה הרביעית במרכז סבן לרפואת ילדים.
בניית הקומה התאפשרה הודות לתרומה של משפחה נדיבה ויקרה ממילנו לזכר בני משפחתם, באמצעות קרן היסוד שמילאה תפקיד חשוב ומרכזי בגיוס התרומה.

המחלקה לכירורגיית ילדים בראשותו של פרופ' זהבי כהן, היא מרכז שאליו מופנים מקרים כירורגיים מסובכים מכל בתי החולים בדרום – מאשקלון ועד אילת.
צוות המחלקה מטפל בתינוקות, בילדים ובבני נוער במגוון תחומים בכירורגיית ילדים מסייע בטיפול משולב בילדים חולי סרטן. המחלקה אף מתמחה בניתוחים אונקולוגיים וכמות ניתוחים אלה המבוצעים במחלקה היא הגדולה בישראל.

בניית אולם הכניסה למרכז סבן לרפואת ילדים התאפשרה הודות לתרומתם של שריל וחיים סבן.
את האולם עיצבה  המעצבת מיכל דותן בסגנון מיוחד לילדים – בהשראת הנושא "חיים בסרט" ובדומה לסגנון העיצוב במחלקות אשפוז הילדים במרכז סבן.

ד"ר מיכאל שרף, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "לפני למעלה משלוש שנים הונחה אבן פינה למחלקה לכירורגיית ילדים על גג בניין הילדים החדש בטקס מרגש. כבר אז חלמנו את המחלקה החדשה, את החיוכים של הילדים, חלמנו את השינוי ואת ההתפתחות מתנאים פיזיים לא פשוטים לרווחה, ליופי ולמרחב. חלמנו על טיפת האור והשמחה בלב של ילד מאושפז כשהוא מגיע למקום מואר וחדש שמכבד אותו ואת בני משפחתו. ילדים אלה  והוריהם נמצאים, באופן טבעי בחרדה וחוששים לגורלם. אכלוס המחלקה החדשה מאפשר לטפל בילדים בתנאים משופרים".