כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

לימודי סיעוד

קריירה בסיעוד – דרך חיים

​מחזור שני בבית ספר אקדמי לסיעוד ייפתח בדרום בחודש אפריל

 לימודי סיעוד.jpg

בנובמבר 2012, נפתחה בסורוקה תוכנית ללימודי סיעוד בשלוחה של בית הספר האקדמי לסיעוד קפלן.
מתוך עשרות מועמדים, התקבלו 43 סטודנטים - רובם אקדמאים.

התוכנית פותחה על-ידי הנהלת כללית בשיתוף ובתמיכת הנהלת משרד הבריאות, במטרה לתגבר את מערך ההכשרה של אחים ואחיות בדרום ולהנגיש את הלימודים לתושבי הדרום.

התוכנית כוללת לימודים עיוניים וקליניים בתחומים מגוונים שבהם: אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, גנטיקה, כירורגיה, ילדים, מיילדות, רפואה דחופה, אתיקה ותקשורת.

בימים אלו החל הרישום למסלול הצפוי להיפתח באפריל 2013.

לאה כהן, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי סורוקה: "התוכנית מיועדת לבעלי תואר אקדמי מוכר המחפשים לעשות שינוי ולבחור מסלול שהוא דרך חיים: קריירה מרתקת, פרנסה מובטחת ועשייה עם ייעוד. המרכז הרפואי סורוקה הוא מרכז מצויינות במקצועות שונים ומגוונים ופותח אופק קריירה נרחב לאחים ולאחיות הנקלטים לעבודה. הצורך באחיות בסורוקה בפרט ובדרום בכלל קיים ומבטיח מקומות עבודה לבוגרי התוכנית".

הדס גליצנשטיין, סטודנטית במחזור הנוכחי, תושבת קיבוץ דביר, בת 35, נשואה ואם לשלושה ילדים. בוגרת תואר ראשון בניהול מערכות בריאות ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית שהחליטה לעשות הסבה לסיעוד: "בעשר השנים האחרונות אני עובדת בכללית, בתפקידי האחרון כמנהלת מרפאת הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון. נחשפתי לעבודת הרופאים והאחיות שפתחו לי צוהר לעולם של רפואה וסיעוד. החשיפה הייתה גם לצד הקליני וגם לצד הרגשי והפסיכולוגי של המטופלים. להבין את מקור החולי ואיך דואגים ל-WELL BEING של האנשים. הלימודים מרתקים. מאפשרים לנו להבין תהליכים בגוף האדם ומה המנגנון של כל דבר. רוב חבריי ללימודים הגיעו ממקום בשל ואנו יודעים שסיעוד זה המקצוע שבו אנו רוצים. יש הרבה רצון ללמוד".

הלימודים מתקיימים בארבעה ימי לימוד בשבוע במשך שנתיים וחצי.

בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת אח/ות מוסמכ/ת.

קיימת אפשרות למלגות ממשרד הבריאות בגובה 80% משכר הלימוד

ואפשרות תעסוקה במוסדות כללית

לפרטים נוספים ולהרשמה: 08-6244292