כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

תרומה למחלקת יילודים ופגים

קרן מפיד תרמה למחלקת יילודים ופגים בסורוקה מנדף להכנת תרופות, משאבת חלב וחומר הדרכה בערבית

​קרן מפיד היא קרן מזרח־תיכונית ששמה לה למטרה להעלות את נושא הילדים בסיכון בכלל ואת נושא הפגים בפרט, לקדם את נושא הטיפול בפגים ובתינוקות הנמצאים בסיכון במזרח התיכון.

תרומה למחלקת יילודים ופגים.jpg 

 כחלק מפעילותה להעלאת איכות הטכנולוגיה והטיפול הניתן לפגים, ייסדה הקרן את פרוייקט אוטובוס התקווה, שבין מטרותיו:

  • להפוך חלב אם לנגיש יותר כדי לקצר את משך האשפוז ולשפר את איכות החיים של הפגים

  • לפתח בקרב הציבור הבנה ומודעות לטכניקות של הפחתת כאב בפגים

  • לפתח ערוץ מידע להעברת מסרים לציבור הרחב ולאנשי מקצוע בתחום

קרן מפיד תרמה לאחרונה למרכז הרפואי סורוקה מנדף - מתקן מיוחד להכנת תרופות בתנאים סטריליים, משאבת חלב וחומר הדרכה בערבית המיועד להורי הפגים. התרומה הוענקה למחלקת יילודים ופגים במפגש שהתקיים בסורוקה בהשתתפות מר אורן מלברגר, מנכ"ל הקרן, מר ידידיה אהרוני, סמנכ"ל ויועץ אסטרטגי וצוות המחלקה.

מחלקת יילודים הפגים בסורוקה היא הגדולה מסוגה בישראל. בכל שנה נולדים במרכז הרפואי סורוקה כ־14,000 תינוקות המקבלים את הטיפול הראשוני לאחר הלידה במחלקה:

  •  1.3% מהתינוקות הם פגים שמשקלם בלידה קטן מ־1500 גרם

  •  8.5% מהתינוקות שוקלים פחות מ־2500 גרם

  •  כ־5% מהיילודים זקוקים לטיפול נמרץ לאחר הלידה - פגים קטנים מאד ותינוקות עם מומים או תינוקות אשר מהלך לידתם היה מלווה בסיבוכים שמצריכים השגחה וטיפול לאחר הלידה.

ד"ר מיקי שרף, מנהל המרכז הרפואי סורוקה הודה בטקס לקרן מפיד על תרומתה: "נתינה היום אינה דבר מובן מאליו ולכן אנו מעריכים זאת מאד. אנו שמחים על הבחירה של מפיד בסורוקה ומקווים שהתרומה לסורוקה היא רק תחילת הדרך של הקשר בינינו. המנדף, ממוקם כבר באזור ממוגן אליו מועברים הפגים בזמן אזעקות ונפילות טילים על העיר באר שבע.  הימצאות המנדף באזור זה מאפשרת המשך עבודה שוטפת וקלה יותר".

ד"ר אגי גולן, מנהלת המחלקה ליילודים ופגים במרכז הרפואי סורוקה: " מזה שנים רבות אני מכירה את פועלו של אורן במסגרות שונות, לא רק עבור פגים והוריהם אלא גם עבור הצוות המטפל. רק אדם שמכיר מקרוב את נושא הפגות והוא נוגע לליבו באופן אישי, יכול להבין לעומק את מערכת היחסים המורכבת ואת הקשר שבין המשפחות, הפגים והצוות המטפל".