כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 08.09.2015

שנת לימודים חדשה בסורוקה

בסורוקה נפתחה שנת לימודים חדשה בבית הספר לילדים מאושפזים

כיתת לימוד בבית הספר לילדים מאושפזים במרכז הרפואי סורוקה

​עובדים מחברת Babcom היגיעו לסורוקה לשמח את הילדים המאושפזים

 

עשרות אלפי תלמידים באזור הדרום חזרו בשבוע שעבר אל ספסל הלימודים. ישנם ילדים שהחלו את שנת הלימודים כשהם באשפוז או בטיפול רפואי בבית חולים.

במרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה, עומד לרשות ילדים אלה בית הספר לילדים מאושפזים, בניהולה של גב' אסתר פרידמן. בית הספר, הפועל תחת פיקוחו של משרד החינוך, משרת בשנה יותר מ־12,000 תלמידים מכל המגזרים, שגיליהם 21-3.

צוות בית הספר פועל לשיפור איכות זמן האשפוז של התלמיד ולצמצום הפערים הלימודיים הנגרמים עקב האשפוז והמחלה.
לרשות התלמידים אפשרויות ואמצעים רבים שנותנים מענה למגוון רחב של תלמידים מאוכלוסיות שונות, בגילים שונים וברמות לימודים שונות.

בהתאם לצרכיו ולמגבלותיו של כל תלמיד ותלמיד, מתקיימת הלמידה בתשעה מרחבי למידה הפזורים ברחבי בית החולים, ליד מיטותיהם של התלמידים המאושפזים או בחדרי בידוד.
הלמידה בבית הספר מגווונת, מעשירה ואקטיבית, התלמידים פעילים מאוד בזמן הלמידה, וניתנת להם אפשרות לבחור את שברצונם ללמוד מתוך מגוון תחומים ומקצועות:
לכתוב תסריט, לערוך סרט ולדבב אותו במסגרת לימודי התקשורת, לבנות דגמים מדעיים ולערוך ניסויים במסגרת לימודי מדעים, לבנות רובוטים ולתכנתם במסגרת לימודי רובוטיקה, או לכתוב כתבה לעיתון הבית ספרי ואף להתראיין ולעלות לשידור ברדיו המקומי.
התלמידים יכולים לבחור לשחק במשחקי חשיבה, ללמוד בלוח חכם או להשתתף בשיעור מקוון בלמידה מרחוק עם תלמידים מבתי חולים אחרים.

במסגרת שעות הפנאי מופעל "סינמה סורוקה" - בית קולנוע הממוקם במרכז סבן לרפואת ילדים ובו מוקרנים מדי יום סרטים להנאת הילדים המאושפזים.

אסתר פרידמן, מנהלת בית הספר לילדים מאושפזים במרכז הרפואי סורוקה: "לכל תלמיד מאושפז ניתנת האפשרות ללמוד על-פי צרכיו ומשאלותיו ובהתאם לתכנית הלימודים של המסגרת החינוכית שבה הוא לומד. לשם כך, במהלך האשפוז אנו יוצרים קשר עם בית הספר של התלמיד ומקבלים חומרי לימוד, בונים בעבורו תוכנית חינוך אישית ומשמשים אמצעי תקשורת שדרכו המחנכת והתלמידים יכולים לעודד את אותו ולשמור איתו על קשר חברתי".

פרופ' מתי ליפשיץ, יו"ר החטיבה לרפואת ילדים בסורוקה: "בית הספר לילדים מאושפזים היוא חלק בלתי נפרד מהחטיבה לרפואת ילדים במרכז הרפואי סורוקה. צוות בית הספר פועל לשיפור איכות זמן האשפוז של התלמיד ולצמצום הפערים הלימודיים הנגרמים עקב האשפוז והמחלה. בנוסף, הוא פועל בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים הרפואיים והסיעודיים בבית החולים ומפעיל, בין היתר, תוכניות להפחתת חרדות עקב הליכים רפואיים כגון תוכנית ממוחשבת להכנה לניתוח, תוכנית הכנה לבדיקת MRI , הדרכה לימודית בנושא הסוכרת ועוד".
חברת BABCOM CENTERS  העוסקת בתחום השירות, החליטה להירתם ולרומם את רוחם של הילדים שפתחו את שנת הלימודים בבית החולים סורוקה.
כ-25 ממנהלי החברה ועובדיה, היגיעו אל מחלקות הילדים במרכז הרפואי סורוקה ושינו באופן משמעותי את הנוף הטבעי במחלקות:
המסדרונות והחדרים לבשו צורה ססגונית וצבעונית עם בלונים שנתלו בכל פינה,  ועובדי BABCOM שיעשעו את הילדים החולים באמצעות בובות מתנפחות, עשו הפעלות יצירה מגוונות  וחלקו לילדים שקיות ממתקים מלאות בכל טוב.