כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 22.05.2018

"סימולנע" ניידת אימון רפואי - 22.5.18

תחנה ראשונה בארץ לסימולנע - ניידת האימון הרפואי של כללית, תפעל לראשונה בישראל במשך כחודש ימים במרכז הרפואי סורוקה

אימון  צוותים רפואיים בסימולנע  בסורוקה

בקיצור

1.

עולם האימון בסימולטורים מתרחב גם בעולם הרפואה בישראל עם השקת הסימולנע של כללית שהחל את פעילותו לראשונה בסורוקה.

2.

מדובר בסימולטור רפואי נייד, שמאפשר לצוותים רפואיים להתאמן ולתרגל מיומנויות טיפוליות בתחומים שונים.

3.

הסימולנע הוא מרכז סימולציה רפואי יחודי על גלגלים הכולל טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות, שינוע בין בתי החולים של כללית .

הסימולנע כולל ארבעה חדרי סימולציה המצוידים בטכנולוגיה חדשנית ומשוכללת שמדמים סביבת בית חולים. בכל חדר יוכלו הצוותים הרפואיים להתאמן על מגוון תרחישים רפואיים לשיפור מיומנויות ויכולות תפקוד באירועי חירום מצילי חיים.  התרחישים כוללים טיפול בחולה המחובר למכונת הנשמה, החדרת וריד מרכזי ואימון בסגנון "חדר בריחה" שבו הצוות המטפל נדרש להגיע לאבחנה ולהמלצה טיפולית במקרה רפואי מורכב. הסימולנע כולל חדר שליטה ובקרה, המאפשר לצוות המאמן, לעקוב ולנתח את כל המתרחש בחדר הטיפולים, לשנות תסריטים ולהציב אתגרים טיפוליים לרופא המתאמן – ממש כמו בחיים האמיתיים. התרחישים מתועדים במלואם ובכל אימון, יתנסה המתאמן במספר אירועים קליניים ובינאישיים ויקבל משוב על חוזקותיו וחולשותיו בהיבט ההתנהגותי, המקצועי והתפעולי.

הסימולנע הוא פרי יוזמתו וחלומו של פרופ' רוני טפר שהקים את ה'סימולטק', מרכז הסימולציה של הכללית במרכז הרפואי מאיר.  פרופ' טפר, בעברו טייס קרב בחיל האוויר מביא עמו מנסיונו מעולם האימון והתחקיר התעופתי לזה הרפואי. ביחד עם הנהלת הכללית תכננו ובנו את ניידת הסימולנע שמאפשרת לצוותים רפואיים וסיעודיים לתרגל מצבים מורכבים ולשמור על מיומנות מקצועית גבוהה.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "סורוקה הוא בית החולים הראשון בישראל שבו מופעל הסימולנע. הניידת הגיעה "עד הבית" לסורוקה, ומאפשרת לצוותים אימון ושימור של מיומניות מקצועיות לטובת המטופלים".