כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 28.06.2015

סורוקה מצטיין במדדי איכות לאומיים

המרכז הרפואי סורוקה מצטיין בעמידה ביעדים של מדדי איכות לאומיים של משרד הבריאות - בין בתי החולים הגדולים בישראל, סורוקה דורג במקומות הראשון או השני בכלל המדדים

המרכז הרפואי סורוקה

בשבוע שעבר, פרסם משרד הבריאות לראשונה את הישגי בתי החולים הכלליים בארץ בארבעה מדדי איכות לאומיים:

  1. טיפול באוטם חריף בשריר הלב תוך 90 דקות

  2. ביצוע ניתוח לתיקון שבר בצוואר הירך תוך 48 שעות

  3. מתן אספירין בשחרור לאחר אוטם

  4. מתן אנטיביוטיקה מניעתית לפני ניתוח כריתת מעי גס.

המרכז הרפואי סורוקה עמד באופן מלא ביעדים שהציב משרד הבריאות, בכל ארבעת המדדים. בהשוואה בין ששת מרכזי העל הרפואיים בישראל, דורג סורוקה במקומות הראשון או השני בכלל המדדים.

העמידה ביעדים מצביעה על טיפול רפואי נכון, מתוזמן ומקצועי, על עבודת צוות משולבת בכלל תחומי העשייה בסורוקה ותהליכי עבודה רוחביים נכונים, על תהליכי בקרה ומדידה ומתן משוב שוטף לצוותים, לאנשי המחשוב ולכלכלנים שמעניקים תמיכה וליווי מקצועיים לתהליכי העבודה.

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "מדובר בהישג גדול ומשמעותי לבית החולים. איכות רפואית היא ליבת העיסוק היום-יומי שלנו, ועמידה במדדים רפואיים אלה משקפת עשייה משותפת של כל הצוות ששם לנגד עיניו את טובת המטופל ואת בטיחות הטיפול בו במחלקה ומחוצה לה.
אנו ממשיכים בתהליכים חוצי ארגון בתחום האיכות הרפואית, ומקיימים בקרה שוטפת ויום-יומית ברמת הפרט של המטופל, בין השאר באמצעות דו"חות מידע ובקרה מקוונים המבוססים על מערכות המידע של בית החולים".