כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

תרומת שיער לנשים חולות

מור ועדי אבלסון - אחיות מבאר שבע בנות שש וחצי ותשע וחצי, תרמו שיער לייצור פאות לנשים חולות סרטן במספרת פ.ל.א שנחנכה לאחרונה בסורוקה

​מור, עדי ואימן ענת,  הגיעו בשבוע שעבר למספרת פ.ל.א וביקשו לתרום את שיערן לנשים חולות סרטן. מעצב השיער סמי דלויה, המתנדב במספרת פ.ל.א, סיפר את הבנות בהתנדבות מלאה

 תרומת שיער לנשים חולות.jpg

ענת אבלסון, אימן של עדי ומור: "לפני כשנתיים תרמתי את שערי, כך שהנושא לא היה זר לבנות. לפני כשנה, חלתה חברה טובה שלי בסרטן השד והבנות ראו כיצד שערה נשר במהלך הטיפולים הכימותרפיים. עדי, ביתי הקטנה, פנתה אליי ואמרה שהיא רוצה לתרום את שערה לנשים שחולות בסרטן. שמענו על המספרה המיוחדת שנפתחה במרכז הרפואי סורוקה ומיד הגענו".

הקמת המספרה היא פרי שיתוף פעולה של מעצב השיער ומומחה הפאות מר אלי בן זיקרי, יו"ר עמותת פ.ל.א (פאה לכל אשה) עם הנהלת המרכז הרפואי סורוקה. מר בן זיקרי חלה בעבר בסרטן והמפגש שלו עם המחלה ועם נשים שמתמודדות עם נשירת השיער הביאו  אותו להקמת העמותה.

מספרת פ.ל.א בסורוקה מציעה שירותי טיפוח, תספורות והתאמת פאות לנשים חולות סרטן אשר מתמודדות עם נשירת שיער  בזמן הטיפולים הכימותרפיים. השירותים ניתנים ללא תשלום.

אובדן שיער בזמן טיפולים הוא תהליך קשה לנשים רבות, לנערות ולילדות (ואף לרבים מהגברים(. פתיחת המספרה בסמוך למכון האונקולוגי ולאשפוז יום המטולוגי בסורוקה, מאפשרת לנשים הרוצות בכך, לקבל פאה מתאימה ודומה עד כמה שניתן לשערן המקורי.
שירות זה מקל עליהן את הנטל הכרוך בחיפוש פאה ובהוצאה כספית גבוהה ומונע מבוכה המלווה את חלקן של המטופלות כאשר הן פונות למקומות שאינם ייעודיים לחולות סרטן.

מעצבי שיער שמעונינים להתנדב במספרה ואנשים שרוצים לתרום שיער, מוזמנים לפנות אל:
אלי בן זיקרי – 054-4575901  
סימונה שמואל – 052-2295558