כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 16.09.2013

"כולנו למען ילדה קטנה אחת..."

התרגשות גדולה במחלקת ילדים בסורוקה

התרגשות גדולה במחלקת ילדים בסורוקה

​לין עמאר, תושבת עזה בת שנתיים וחצי, הועברה לסורוקה במצב קשה מאד ולאחר אשפוז ממושך וטיפול אינטנסיבי השתפר מצבה והיא הועברה לשיקום

 

לין עמאר בת השנתיים וחצי מג'בליה בעזה הועברה לסורוקה לפני כחודש לאחר שטופלה בעזה על רקע של דלקת ריאות. מצבה הסתבך, היא נכנסה למצוקה נשימתית קשה ועל כן הורדמה והונשמה. במצב קשה זה היא
הועברה, בצעד רפואי הומאניטרי של שיתוף פעולה בין סורוקה לרשות הפלסטינית, ליחידה לטיפול נמרץ ילדים בסורוקה כשהיא סובלת ממחלה רב מערכתית קשה.

כשאלין הגיעה לסורוקה נשקפה סכנה ממשית לחייה. היא היתה מחוסרת הכרה ומונשמת ועם הגעתה פיתחה פרכוסים. בבדיקות הקליניות אובחנה עם חולשה בארבעת הגפיים. היא לא הגיבה לפניות מילוליות ולגירויים שמיעתיים.

צוות רב מקצועי מהחטיבה לרפואת ילדים בבית החולים טיפל בלין בניסיון לאתר את הסיבה למצבה הרפואי הקשה: פרופ' זמיר שורר - נוירולוג ילדים, פרופ' אשר טל מנהל מחלקת ילדים ב' מומחה במחלות ריאה בילדים, ד"ר אילן שלף מנהל מכון הדימות נוירורדיולוג, ד"ר אשר מוזר המטולוג, ד"ר אדי לנג ראומטולוג, ד"ר נטע לבנטל אנדוקרינולוגית וד"ר שלום בן שימול מומחה במחלות זיהומיות בילדים.

פרופ' זמיר שורר, מנהל היחידה לנוירולוגיה ילדים בסורוקה: "בבדיקות הקליניות אובחנה תמונה המערבת את רקמת המוח, וסדרת בדיקות מקיפה שבצענו העלתה שהיא סובלת מדלקת מח שנגרמה על-ידי אדנווירוס ומתהליך דלקתי של כלי הדם המוחיים. לין טופלה בטיפולים תרופתיים בהתאם למצבה הקליני ובהתאם למימצאים בבדיקות העזר. לאחר מספר ימים של טיפול אינטנסיבי ביחידה לטיפול נמרץ ילדים מצבה התייצב והיא החלה לנשום בכוחות עצמה. עם המשך התייצבותה הועברה לטיפול במחלקת ילדים ב'".

פרופ' אשר טל, מנהל מחלקת ילדים ב' בסורוקה ומומחה במחלות ריאה בילדים: "בשבועיים האחרונים, לאחר טיפול ממושך רפואי וסיעודי שכלל טיפול תרופתי, טיפול פיזיוטרפי והקפדה על תזונה, חל שיפור דרמטי לטובה במצבה של לין. היא החלה להגיב לגירויי ראיה ולגירויי שמע. כיום היא מתהלכת, אוכלת ללא קושי, מזהה את משפחתה".

מר סעיד באדר, סבה של לין המלווה אותה במסירות רבה מאז הגעתה מעזה לסורוקה: "אני מודה מקרב לב לכל מי שטיפל בלין במהלך האשפוז הממושך בסורוקה. פגשתי צוות של רופאים ואחיות יוצא מן הכלל שמטפל בכל הילדים באשר הם במסירות יוצאת דופן. הנסיון הרב שלהם הביא לשיפור משמעותי במצבה של לין".

לאור ההתקדמות והשיפור הניכר במצבה של לין, היא הועברה היום להמשך שיקום בבית החולים אלין בירושלים.

הצוות הנרגש בסורוקה שנפרד היום מלין מאחל לה רפואה שלמה והמשך שיקום מהיר!