כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

כשלושה מיליון ₪ נתרמו בערב ההתרמה השנתי של עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה

למען הילדים

למען הילדים

​הרמטכ"ל לשעבר - מר גבי אשכנזי, ברך בשם קרן רש"י את הנוכחים בערב ההתרמה שהכנסותיו מוקדשות להמשך בינוי ולהצטיידות אגף מרפאות ילדים החדש במרכז סבן לרפואת ילדים

עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה בניהולה של הגב' דבורה אורן עורכת ערב התרמה מדי שנה, ובכל שנה מוכיחים תושבי הנגב את רוחב לבם ואת הקשר האמיץ שלהם עם בית החולים.
תרומות בסך של כשלושה מיליון ₪ נאספו בערב ההתרמה שהתקיים בסוף השבוע שעבר באולמי "אגמים" והן מוקדשות להמשך בינוי ולהצטיידות של אגף מרפאות ילדים החדש במרכז סבן לרפואת ילדים. את הערב הנחה השנה מני פאר, והזמר דני סנדרסון הופיע עם להקתו במופע סוחף של מיטב להיטיו מכל התקופות.
בערב נכחו הרמטכ"ל לשעבר מר גבי אשכנזי יו"ר קרן רש"י,  מר אלי אללוף מנכ"ל קרן רש"י, מר גדי כהן, סמנכ"ל וראש חטיבת תשתיות ולוגיסטיקה  בכללית, פרופ' רבקה כרמי נשיאת אוניברסיטת בן־גוריון, מר עקיבא מוזס מנכ"ל כי"ל ויו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה, ד"ר מיקי שרף מנהל בית החולים סורוקה, הנהלת ועובדי החטיבה לרפואת ילדים בסורוקה, ראשי רשויות ומועצות מקומיות, ואישי  ציבור רבים.

 במרפאות חוץ ילדים במרכז הרפואי סורוקה פועלות כ־22 מרפאות מקצועיות בתחומים שונים ומטפלות במגוון של מחלות כרוניות והפרעות גנטיות. כיום, ממוקמות מרפאות הילדים בבניין בן 40 שנה ששטחו הכולל 220 מ"ר. מעבר המרפאות למבנה החדש, יאפשר הרחבה ניכרת של התשתיות ושל שטח המרפאות ותנאי בדיקה וטיפול טובים יותר לילדים, נוחות להורים המלווים וסביבת עבודה משופרת לצוות הרפואי המסור.

בין התרומות הבולטות בערב, היתה תרומתה של קבוצת כימיקלים לישראל שתרמה מיליון ₪.
על התרומה הכריז מר עקיבא מוזס, מנכ"ל כימיקלים לישראל, המשמש גם כיו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה: "לפעולתם של בית החולים סורוקה ושל צוות הרופאים והעובדים המסורים שלו יש חשיבות גבוהה מאוד בעיר באר־שבע ובנגב בכלל. גיוס הכספים בערב ההתרמה מאפשר לבית החולים ולמחלקות הילדים בפרט, להמשיך ולתת שירות רפואי מתקדם ביותר כמו גם להמשיך ולהתפתח. אני מודה לכל התורמים הנכבדים ולכל מי שתרם להצלחתו של אירוע ההתרמה. כחברה שעיקר פעילותה היא בנגב, רואה כי"ל בסורוקה עוגן מרכזי אשר מספק מענה מקצועי לכל תושבי הנגב.
כי"ל גאה להעניק בכל שנה תרומה לבית החולים סורוקה שממשיך בפעילותו הברוכה לטובת כלל התושבים באזור".

מר גדי כהן, סמנכ"ל וראש חטיבת תשתיות ולוגיסטיקה בכללית, הכריז על תרומה של מיליון ₪ נוספים בשם הכללית: "לעסוק בבריאות וברפואה זוהי בחירה ודרך חיים. לעסוק בבריאות וברפואה בסורוקה זוהי שליחות. לעסוק בבריאותם של ילדים בסורוקה זוהי נתינה ומסירות נפש. כמי שעבד כ־ 10 שנים כאן בסורוקה, אני יודע כי התשתיות והציוד הם רק כלי המאפשר לצוותים הרפואיים והאחרים של המרכז הרפואי לתת את הטיפול המיטבי לתושבי הנגב. ללא ספק האיכות האנושית היא הגדולה והמעלה העליונה של סורוקה. התשתיות הנמצאות כיום בבית החולים הן מן המעולות שקיימות בארץ והכול עם ראייה לטווח ארוך. בשנים הקרובות יושקעו במרכז הרפואי סורוקה עוד כ־ 150 מיליון בבינוי ובתשתיות".


מר גבי אשכנזי, יו"ר קרן רש"י: "אני מאד נרגש במעמד חגיגי זה. הייתי בסורוקה כרמטכ"ל לא מעט פעמים, לצערי על רקע אירועים פחות משמחים. זו הזדמנות יוצאת מן הכלל להודות לבית החולים. הצוותים בסורוקה הצילו חייהם של חיילים רבים במהלך השנים. עשו את הבלתי אפשרי. אני יכול לומר שחדר המיון והטראומה בסורוקה הוא הטובים בארץ. לפני שהגעתי לאירוע עשיתי סיור קצר במרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה. עשיתי "בקורת פתע" ואני יכול להרגיע אתכם שהכל עובד כמו שצריך... אני נרגש מההירתמות של כל ידיד בית החולים ומחזק את כל מי שממשיך, מלווה ותומך בסורוקה. במשך 40 שנה בצה"ל פגשתי את עם ישראל על כל היפה שבו. בחודשים האחרונים אני נתקל בהרבה אנשים שאכפת להם. יש כאן ערבות הדדית והירתמות. אני גאה לייצג את קרן רש"י ולקדם את מטרותיה בטיפול בנושאים חברתיים בארץ. קרן רש"י תמשיך ותלווה את אזור הדרום בכלל ואת המרכז הרפואי סורוקה בפרט".

פרופ' מתי ליפשיץ, יו"ר החטיבה לרפואת ילדים במרכז הרפואי סורוקה: "משאבים רבים הושקעו בשנים האחרונות בפיתוח החטיבה לרפואת ילדים שהיא מהמובילות בארץ במקצועיות השירות הרפואי ובמחקרים רפואיים הזוכים להכרה מדעית בעולם כולו. אני מודה לצוות החטיבה לרפואת ילדים שעושה ימים כלילות במסירות ובמקצועיות למען בריאותם של כ־־250,000 ילדי באר־שבע והנגב כולו".

ד"ר מיקי שרף, מנהל ביה"ח סורוקה הודה לתורמים הרבים: "הרכב הצוות בחטיבה לרפואת ילדים  בסורוקה, כמו גם הניסיון הרב שלו, מציבים אותו כמוביל במערכת הבריאות בישראל תוך שמירה על סטנדרטים מקצועיים גבוהים העומדים בקנה מידה של מרכזים יוקרתיים בארץ ובעולם.
עם פתיחת המרפאות החדשות בסיוע קרן רש"י שגייסה עבורנו את התרומה הראשונה ממשפחת גודמן, ותודות לקרן סבן,  יתאפשרו תנאים טובים יותר למטופלים, נוחות למלווים וסביבת עבודה משופרת לצוות הרפואי המסור. פתיחת המרפאות החדשות תשלים את מכלול הילדים החדש שהשנה חנכו בו את המחלקה לכירורגית ילדים, ואשפוזי היום שנבנו תודות לתרומת משפחה יקרה ממילאנו באמצעות קרן היסוד. הסכום שנאסף יסייע לנו בהמשך בינוי ובהצטיידות האגף החדש ויאפשר לנו להמשיך ולהעניק לתושבי הנגב את השירות הרפואי הטוב ביותר".

 

בתרומותיהם הנדיבות בלטו גם: קבוצת מכתשים מפעלים כימיים בע"מ, מועצת העובדים של מפעלי ים המלח, קרן אהרון גוטרוירט, מועצת העובדים של תרכובות ברום, מועצת העובדים של פריקלאס ים המלח, י.ח. דמרי בנייה ופיתוח בע"מ, בנק פועלים, בנק מזרחי טפחות, בנק דיסקונט, אוניברסיטת בן־גוריון בנגב, טיב-טעם באר שבע, כלל תעשיות, י.יופה מהנדסים ובונים, תגבור מאגר כח אדם, איתוראן – איזי שרצקי, ישרכארט, נגרות תולי, אקסטרא בטון, אופיס 2000, אלטרא כימיקליים, מקסימה מדיקל בע"מ, מועצות מקומיות באזור, אנשי עסקים, קבלנים ואנשים פרטיים.

תודות מיוחדת לרדיו דרום על שיתוף הפעולה לקראת ערב ההתרמה, ולעיתונים ידיעות הנגב, זמן הנגב, שבע, אח'באר אל נקב ואלאוסבוע אל ערבי על החשיפה התקשורתית.